Reklama

Majdan dołącza się do apelu

Opublikowano:
Autor:

Majdan dołącza się do apelu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Rada gminy wystąpiła z apelem w sprawie przywrócenia działalności Rejonu Energetycznego z siedzibą w Tarnobrzegu. Skąd taka decyzja?

Choć Rejon Energetyczny w Tarnobrzegu nie funkcjonuje już prawie od pięciu lat, sąsiednie gminy łączą siły i apelują o jego przywrócenie. Wśród nich jest gmina Majdan Królewski, której mieszkańcy sprawy z zakresu energetyki wówczas załatwiali na Posterunku w Nowej Dębie. Od kilku lat w takich sprawach są zmuszeni dojeżdżać do Mielca lub Rzeszowa. 

Za daleko
Majdańscy radni na ostatniej sesji (23 maja) jednogłośnie podjęli uchwałę w tej sprawie. - Przedmiotowa inicjatywa jest odpowiedzią i reakcją Rady Gminy Majdan Królewski na sygnały i apele zgłaszane przez mieszkańców gminy, instytucje oraz przedsiębiorców. Przedmioty te zwracają uwagę na utrudnienia, jakie niesie ze sobą brak lokalizacji i działalności w Tarnobrzegu Rejonu Energetycznego. Wskazują na uciążliwości związane z dojazdem w celu rozpatrzenia spraw z zakresu energetyki do najbliższego Punktu Obsługi Klienta w Mielcu, odległego od Majdanu Królewskiego o ok. 30 km, oraz do Oddziału w Rzeszowie, do którego z Majdanu Królewskiego jest ok 50 km - czytamy w apelu radnych z gminy Majdan Królewski.

Więcej w 25 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE