Reklama

Mają od 0 do 18 lat. Zaginęły, szuka ich rodzina. Zobacz, może kogoś rozpoznajesz na zdjęciu [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Polska policja informuje, że corocznie bez śladu znika około 13 tysięcy osób. Około dwóch tysięcy to osoby poniżej osiemnastego roku życia.

Wiele dzieci znajduje się kilka godzin po zniknięciu, inne odnajdują się po tygodniu, czasem miesiącu. Są również takie, które znajdują się po latach poszukiwań, albo wcale. Rodziny nigdy jednak nie tracą nadziei i nie przerywają poszukiwań. Pomagają im w tym fundacje. Jedną z nich, najbardziej popularną, jest ITAKA. 

Według statystyk dzieci najczęściej znikają w czasie wakacji. Przebywają wówczas na tak zwanym gigancie. Kiedy skończą się pieniądze i perspektywa na dobrą zabawę, pakują plecak i wracają do domu. Często całe i zdrowie, tylko brudne i głodne. Niestety, nie jest to stały scenariusz. Niektóre mają zakończenie, za którym stoi prawdziwy dramat. Dzieci nie odnajdują się latami. Czasem przebywają z drugim rodzicem, który ogranicza kontakt temu pierwszemu. W takiej sytuacji przynajmniej wie on, że jego pociecha żyje. Jak się okazuje, nie każdy ma, chociaż takie szczęście.

W naszej galerii prezentujemy galerię zdjęć dzieci, które zaginęły i do tej pory nie udało się ustalić, co się z nimi dzieje. Mogą one przebywać na terenie całej Polski, być może mieszkają obok was. Warto wówczas skontaktować się z fundacją ITAKA i poinformować o swoim odkryciu. Kontakt w sprawie zaginionego dziecka 116 000.

Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych powstała w 1999 roku. Jest jedyną organizacją pozarządową w Polsce, która całościowo zajmuje się problemem zaginięcia.

Poszukujemy zaginionych, pomagamy ich rodzinom. Jesteśmy grupą ludzi, których łączą wspólne wartości: troska o dobro i bezpieczeństwo drugiego człowieka, poszanowanie praw człowieka i obywatela, poszanowanie jego prawa do samostanowienia. Nigdy nie oceniamy ludzkich postaw, zachowań i wyborów. 

Więcej informacji na temat działalności fundacji znajdziecie się stronieitaka.org.pl. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy