Reklama

Magdalena Lis: Tak minął luty w naszym liceum

Opublikowano: śr, 18 mar 2020 21:27
Autor:

Magdalena Lis: Tak minął luty w naszym liceum  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Zobaczcie, co wyszło spod piór młodzieży z kolbuszowskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Janka Bytnara. Uczniowie biorący udział w warsztatach dziennikarskich, prowadzonych przez Alinę Ziętek-Salwik, dzielą się z nami informacjami o najważniejszych wydarzeniach z życia społeczności szkolnej.


***

Miesiąc w Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej rozpoczęła coroczna akcja pn. "Aktywna Środa". Uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych mogli zapoznać się z ofertą szkół średnich w naszym powiecie. Zaplanowane były m.in. rozgrywki sportowe, warsztaty kulinarne i konkurencje wiedzy. Uczniowie LO Kolbuszowa, ZST-E w Werynii i ZST Kolbuszowa przygotowali szereg zajęć dla swoich młodszych kolegów i koleżanek.

 

***

Nasze liceum po raz kolejny otrzymało "Brązową Tarczę" – znak jakości w Rankingu Liceów Ogólnokształcących. Nasza placówka znalazła się wśród najlepszych 700 liceów w Polsce. LO Kolbuszowa zajęło 31. miejsce spośród 65 szkół branych pod uwagę. 

 

***

6 lutego odbył się 20. Półfinał Powiatowego Konkursu Ortograficznego pn. "Mistrz ortografii". Wzięło w nim udział 50 uczniów z 14 szkół naszego powiatu. 

Z kolei 21 lutego odbył się finał konkursu pn. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Grand Prix jubileuszowej 20. edycji konkursu, w kategorii szkoły podstawowe otrzymała Aleksandra Wilk ze SP w Krzątce. Pierwsze miejsce zdobył Szymon Lewicki ze SP w Krzątce. W kategorii szkoły ponadpodstawowe: pierwsze miejsce wywalczył Konrad Świątek – ZSA-E w Weryni.

***

240 uczniów z województwa podkarpackiego otrzymało stypendia Prezesa Rady Ministrów  i Ministra Edukacji Narodowej. Wśród wyróżnionych jest uczeń klasy 2A – Louis Hanicotte. Wyróżnionym pogratulowały wojewoda podkarpacki Ewa Leniart i podkarpacki kurator oświaty Małgorzata Rauch.

***

W Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym "MAT" – 2020 nasi uczniowie zajęli wysokie miejsca: Wiktor Wilk - piąte miejsce w województwie i 142 w kraju w kategorii klasy pierwsze po szkole podstawowej.  

Spośród uczniów klas drugich: Louis Hanicotte zajął pierwsze miejsce w województwie i 19. w kraju.  Również inni uczniowie uplasowali się na bardzo wysokich pozycjach.

***

 Uczniowie klas pierwszych 12 lutego wzięli udział w warsztatach poprowadzonych przez komisarz Jolantę Skubisz-Tęczę i mł. asp. Beatę Chmielowiec, dotyczących pozytywnych i negatywnych relacji z innymi w sieci. Policjantki pokazały uczniom, jak można narazić się na niebezpieczeństwo przez internet i jak można zareagować, gdy dostrzega się ataki na jakąś osobę.

*** 

18 lutego odwiedziły LO nasze ubiegłoroczne absolwentki, które w drodze ogólnopolskiego konkursu zdobyły indeksy na Uniwersytet Jagielloński w Krakowie. Spotkały się z grupą dziennikarską kl.2c i opowiadały o przyjemnościach i trudnościach studenckiego życia. Zachęcały do studiowania, a także do uczestnictwa w konkursach, bo same są dowodem na to, że wiele można osiągnąć, jak tylko się chce. Wymaga to jednak sporo pracy.

***

28 lutego w naszym liceum obchodzony był Dzień Języka Angielskiego. Dyrektor wręczył dyplomy i nagrody zwycięzcom Powiatowego Konkursu Mistrz Języka Angielskiego oraz Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. W konkursach udział wzięli uczniowie szkól średnich i szkół podstawowych z naszego powiatu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.