Reklama

Lipnica. Wyłoniono laureatów konkursu plastycznego

Opublikowano:
Autor:

Lipnica. Wyłoniono laureatów konkursu plastycznego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Uczniowie pierwszej klasy ze Szkoły Podstawowej w Lipnicy zakończyli realizację programu edukacyjnego "Moje dziecko idzie do szkoły". Dzieci nauczyły się, jak dbać o swoje zdrowie i ustrzec się przed groźnymi dla zdrowia chorobami.

Organizatorem programu edukacyjnego "Moje dziecko idzie do szkoły" jest Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Kolbuszowej, a jego główny cel to podniesienie poziomu wiedzy rodziców i ich dzieci na temat wybranych elementów zdrowego stylu życia oraz ich roli w kształtowaniu prawidłowych nawyków prozdrowotnych u dzieci.

W tegorocznej edycji programu poruszono przede wszystkim problematykę związaną z wirusowym zapaleniem wątroby typu A. Program realizowany był między innymi poprzez pogadanki nauczyciela i higienistki szkolnej, quiz o zdrowiu, naukę piosenek, oglądanie filmów edukacyjnych z cyklu "Zdrowie", ćwiczenia  interaktywne, a także przekazanie dzieciom i ich rodzicom stosownych materiałów informacyjno – edukacyjnych. Rodzice spotkali się także z Barbarą Nycek, pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Kolbuszowej. Temat spotkania to "Zdrowie dziecka a świadomość rodziców".

Pierwszaki wzięły także udział w konkursie plastycznym "Moje zdrowie w moich czystych rękach, czyli jak chronić się przed żółtaczką?". Najpiękniejsze prace wykonali Amelia Gawrońska, która zajęła pierwsze miejsce, a także Wiktor Wit (II miejsce) oraz Kacper Kosek (III miejsce). Wyróżnienia w konkursie otrzymali także Marcelina Mokrzycka, Hubert Jagoda i Adam Wiącek.

Zdobyta wiedza ma wpłynąć na stosowanie przez dzieci elementarnych zasad higieny i uchronić je przed groźnym dla zdrowia zakażeniem.


 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE