Reklama

LEKKA ATLETYKA. Za zawodnikami Tiki-Taka Kolbuszowa kolejny intensywny weekend

Opublikowano:
Autor:

LEKKA ATLETYKA. Za zawodnikami Tiki-Taka Kolbuszowa kolejny intensywny weekend - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Za lekkoatletami kolbuszowskiej Tiki -Taki kolejny intensywny weekend. Część biła życiowe rekordy na mityngu w Toruniu, a inni dobrze reklamowali nas region w Spale i w Mielcu.

- Podobnie jak tydzień temu startowaliśmy w trzech miejscach. W sobotę czwórka zawodników pojechała do Torunia na ogólnopolski mityng, zaś pozostali lekkoatleci Tiki -Taki rywalizowali w Mielcu o medale mistrzostw Podkarpacia U-18. W niedzielę w Spale startował Szymon Zięba.To był bardzo intensywny, ale również bardzo udany weekend – ocenia Bogdan Karkut, trener naszego klubu.

Rywalizacja w sobotnim mityngu w Toruniu stała na niezwykle wysokim poziomie. - Najlepsi zawodnicy z Polski i gościnnie lekkoatleci z Jordanii postarali się o wiele znakomitych rezultatów – podkreślał Karkut. Klasę w biegu na 60 metrów pokazała mistrzyni Polski do 16 lat Magdalena Niemczyk. – Zaliczyła fenomenalny start. Nasza młodziutka sprinterka uzyskała czas 7,79 i awansowała do finału mityngu – wspominał nasz trener. 

W głównym biegu, podobnie jak w eliminacjach, zajęła szóste miejsce z czasem 7,83. - Magda była zdecydowanie najmłodszą uczestniczką finałowego biegu, a jej wynik z eliminacji 7,79 jest drugim w historii polskiej lekkoatletyki czasem młodziczki w biegu na 60 metrów. Lepsza była tylko słynna Ewa Swoboda - rekordzistka świata juniorek w biegu na 60 metrów – podkreśla Karkut.

Więcej w 5 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE