Reklama

Latem dobiegnie koniec "użyczenia" miejsca dla Dziennego Domu Senior-Wigor w Niwiskach

Opublikowano:
Autor:

Latem dobiegnie koniec "użyczenia" miejsca dla Dziennego Domu Senior-Wigor w Niwiskach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Szefowa gminy ma jednak pomysł na nową lokalizację. Kiedy nastąpią przenosiny?

Radny powiatowy Zbigniew Ofiara, właściciel budynku starej szkoły w Niwiskach, gdzie znajduje się Senior-Wigor, dał gminie wypowiedzenie. Jak zaznaczyła Elżbieta Wróbel, wójt gminy Niwiska, końcem lipca skończy się użyczenie. Od 1 sierpnia będzie już najem. Ponieważ od pierwszego września zrobi się wolna powierzchnia po gimnazjum, będzie przestrzeń, którą można zaadaptować na potrzeby emerytów. - Jestem na etapie uzgodnień z projektantem zmiany przeznaczenia obiektu - wyjaśniła wójt podczas ostatniej sesji. Zaznaczyła, że w placówce św. Jadwigi odbyło się spotkanie z dyrektor szkoły w Niwiskich, dyrektor Seniora-Wigor oraz projektantami.

 Jak podkreśliła Wróbel, wykorzystując powierzchnię placówki, kilka zmian pozwoli dostosować miejsce do potrzeb seniorów. - Będą wydatki, bo trzeba będzie zrobić część sanitarną dla emerytów, aby oddzielić ich od szkoły - wyjaśniła Wróbel. Przebudowa nie może nastąpić wcześniej, dlatego że w miesiącu lipcu przyjeżdża zastęp harcerzy z Łodzi. - Zobowiązani jesteśmy do przyjęcia gości - podkreśla wójt Elżbieta Wróbel. - Myślę, że gdyby od sierpnia rozpoczął się niezbędny remont, to do końca roku jesteśmy w stanie z seniorem wigorem, na Mikołaja, przewędrować na szkołę - podsumowuje szefowa gminy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE