Reklama

Lasowiackich Hulaków można zobaczyć w kalendarzu wydanym przez Miejski Dom Kultury i Galerię nad Nilem w Kolbuszowej

Opublikowano: ndz, 13 sty 2019 17:00
Autor:

Lasowiackich Hulaków można zobaczyć w kalendarzu wydanym przez Miejski Dom Kultury i Galerię nad Nilem w Kolbuszowej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Grupa folkowa powstała w ubiegłym roku w Kolbuszowej.

Autorką zdjęć do wydawnictwa jest fotografka Magdalena Małaczyńska z zamiłowaniem portretująca muzyków. Artystka ma w swoim dorobku fotografie gwiazd jazzu i innych gatunków muzyki. Jej prace cenione są przez osoby portretowane i miłośników sztuki. Zdjęcia, które niczym obrazy posiadają klasyczną kompozycję, świetnie oddają subtelne piękno "piętna"  muzyki, odbitego na  osobie  fotografowanego.

Na miejsce sesji zdjęciowej do kalendarza Hulacy wybrali pierwszą kolbuszowską galerię handlową w mieście nad Nilem. Na zaproszenie właściciela artyści zagrali tam też cieszące się dużą popularnością koncerty. Zespół tworzą: Roman Dublański, obdarzony charyzmą wokalista i gitarzysta, gwiazda kolbuszowskiego popu  z lat siedemdziesiątych z epizodem gry w klubach muzycznych Las Vegas. Człowiek pełen energii niezwykle oryginalny i twórczy.

Kierownikiem muzycznym, autorem aranżacji utworów grupy jest klarnecista, Jerzy Wrona. Postać wyjątkowa o niezwykle bogatym doświadczeniu i praktyce wykonawczej, niekwestionowany autorytet muzyczny.  Na próbach, którymi kieruje, kształtuje on styl zespołu. Ze względu na poważanie, jakie ma w środowisku, nie ma żadnego problemu z pozyskiwaniem do Hulaków bardzo dobrych utalentowanych muzyków. Takich jak siostry Barbara Rząsa - flecistka, i Dorota Jamróz- skrzypaczka, które oprócz gry na instrumentach, świetnie uzupełniają wokalne brzmienie zespołu. Całość tej ciągle rozwijającej się grupy dopełniają: akordeonista Ryszard Wrona, klarnecista i saksofonista Ryszard Bajor oraz grający na instrumentach perkusyjnych Andrzej Serafin. Na gitarze basowej gra Zdzisław Ziarkiewicz.

Muzyka Lasowiackich Hulaków to folk oparty na tradycyjnych ludowych melodiach, zaaranżowanych przez Jurka Wronę oraz autorskie emocjonalne teksty i kompozycje Romka Dublańskiego, odnoszące się nostalgicznie do czasów minionych. Wspólne granie sprawia muzykom niesamowitą frajdę, a ich odbiorcom dużą przyjemność. Sztandarowy nowo skomponowany utwór Dublańskiego pt. "Kolbuszowa" wywołuje u słuchaczy wzruszenie połączone z przysłowiową łezką w oku. Limitowany kalendarz rozszedł się błyskawicznie i zebrał świetne recenzje. Mamy nadzieję, że podobnie będzie z płytą, której wydanie przygotowuje zespół.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 lata temu | ocena +3 / -0

  Kolbuszowianka

  Pan prof. Dublański uczył w LO Kolbuszowa .To że napisał piękną piosenkę o Kolbuszowej świadczy o jego wielkim szacunku i sentymencie do naszego miasta . Dzięki .

 • 3 lata temu | ocena +4 / -0

  LJCEALISTKA

  Panie Romanie ,jest Pan profesjonalistą pod każdym względem !!

 • 3 lata temu | ocena +6 / -0

  Tamara -

  To dobrze że mamy muzyków którzy tworzą nowe kompozycje. Ciekawa jestem tej piosenki o Kolbuszowej, bo do tej pory nikt nie napisał takiej, która byłaby bliska naszym sercom.