Reklama

Kulturalny ołtarz polowy

Opublikowano:
Autor:

Kulturalny ołtarz polowy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W gminie Cmolas powstanie drugi ołtarz polowy. Po sanktuarium w Cmolasie, o taką inwestycję stara się proboszcz parafii w Ostrowach Tuszowskich.

O pomyśle ks. Ryszarda Madeja, proboszcza parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Ostrowach Tuszowskich, Eugeniusz Galek poinformował radnych na ostatniej sesji (8 września). Duchowny zwrócił się do gminy z prośbą o sporządzenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu obok kościoła parafialnego w celu budowy ołtarza polowego i remontu świątyni. Obiekt miałby się znajdować niedaleko kościoła, na skraju lasu, na placu przylegającym do działki kościelnej. – Chociaż inwestorem jest parafia Ostrowy Tuszowskie na czele z proboszczem, to ja też byłem przy rozmowach na temat koncepcji tej inwestycji – powiedział nam Eugeniusz Galek i zaznaczył: - W planach jest ołtarz polowy, który ma jeszcze służyć tak zwanej kulturze.

Więcej w 40 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE