Reklama

Ktoś pali śmiecie? Straż miejska przyjdzie po popiół i wyśle go do laboratorium

Opublikowano:
Autor:

Ktoś pali śmiecie? Straż miejska przyjdzie po popiół i wyśle go do laboratorium - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI - Codziennie, w godzinach między 18 a 20, z tego komina unosi się dym. Jest gęsty, śmierdzący i aż pieką od niego oczy. Zadymia całą wieś - żali się Czytelniczka, prosząc o interwencję.

 

Zgłoszenie dotyczy podejrzanego dymu, jaki regularnie wydobywa się z komina, w jednym z domów w Domatkowie. Jak zaznacza Czytelniczka, sytuacja powtarza się regularnie, każdego wieczora. - Ciężko już to znieść - mówi kobieta.

Będą kontrole

Gdzie w takiej sytuacji szukać pomocy? Podejrzenie spalania śmieci można zgłosić do Straży Miejskiej w Kolbuszowej. - Apeluję, proszę do nas dzwonić – mówi Grzegorz Dzimiera, szef strażników miejskich.

- Najlepiej jest załatwić sprawę "na gorąco", czyli w momencie, w którym prawdopodobnie w piecu spalane są odpady. Przyjedziemy i sprawdzimy - zapewnia komendant Dzimiera i dodaje, że osoba zgłaszająca ma prawo zachować anonimowość.

Popiół do laboratorium

Jak wyjaśnia nasz rozmówca, strażnicy mają narzędzie, które pozwoli ustalić, czym mieszkańcy w piecach palą. - W chwili obecnej mamy możliwość zabrania popiołu do badań laboratoryjnych.

Gdy otrzymamy zgłoszenie, że ktoś czymś pali, to nieważne, co znajdziemy u niego w kotłowni. Weźmiemy próbkę popiołu z paleniska i to badania zadecydują i rozwieją wszelkie wątpliwości - wyjaśnia komendant straży miejskiej.

Takie badanie ma dać jednoznaczną odpowiedź na pytanie, czym palono w piecu. - W razie pozytywnego wyniku osoba spalająca na pewno nie uniknie odpowiedzialności przed sądem. Dodatkowo będzie musiała ponieść koszt badań, czyli około 500 zł – ostrzega komendant Grzegorz Dzimiera.

 

Więcej w aktualnym numerze Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE