Reklama

Kto zastąpi zmarłego doktora Maziarza? Znamy nazwisko

Opublikowano: 16 grudnia 2020 11:42
Autor: Joanna Serafin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Po śmierci Mieczysława Maziarza puste miejsce zostało nie tylko na kierowniczym stanowisku oddziału kolbuszowskiej nefrologii, ale również w Radzie Powiatu Kolbuszowskiego.

Zmarły 5 grudnia doktor od lat działał w kolbuszowskim samorządzie. W 2018 roku po raz kolejny został wybrany na radnego powiatowego. Kto teraz zajmie wolne miejsce w radzie?

Jak powiedział nam Mieczysław Burek, przewodniczący Rady Powiatu Kolbuszowskiego, do komisarza wyborczego wysłana została informacja o śmierci radnego. Co będzie działo się dalej? 

- Komisarz wyborczy w Tarnobrzegu wystąpi do właściwego urzędu gminy o potwierdzenie tego faktu, a następnie wyda postanowienie o stwierdzeniu wygaśnięcia mandatu pana Mieczysława Maziarza

- informuje Elżbieta Koziarska, dyrektor Krajowego Biura Wyborczego Delegatury w Tarnobrzegu.

W dalszej kolejności wysłane zostanie pismo o przysługującym mandacie do kandydata z tej samej listy, który w wyborach uzyskał kolejno największą liczbę głosów, a nie utracił prawa wybieralności. Kandydat ten ma pierwszeństwo do objęcia mandatu radnego, ale może zrzec się pierwszeństwa. 

- Kandydat w ciągu trzech dni będzie musiał zdecydować, czy chce zasiąść w radzie powiatu, czy zrezygnuje z takiej możliwości. Jeżeli przyjmiemy tę drugą opcję, wówczas komisarz wyśle kolejne pismo do następnej osoby z listy, która w kolejności uzyskała największą liczbę głosów. Aż do skutku

- wyjaśnia nasza rozmówczyni.

W pierwszej kolejności takie pismo zostanie wysłane do Katarzyny Cesarz. Mieszkanka Weryni w rozmowie z nami przyznała, że jest zaskoczona przekazaną przez nas informacją, że to ona może zasiąść w radzie powiatu. Jak dodała, na razie nie otrzymała żadnego oficjalnego pisma w tej sprawie. Póki co nie chce więc odpowiedzieć na pytanie, czy mandat przyjmie, czy z niego zrezygnuje.

Tak rozłożyły się głosy z listy nr 12 w wyborach do Rady Powiatu Kolbuszowskiego w 2018 roku

 • Grzegorz Romaniuk - 3108 - mandat radnego: tak
 • Mieczysław Maziarz - 592 - mandat radnego: tak
 • Lucjan Wilk - 322 -  mandat radnego: tak
 • Katarzyna Cesarz - 202 - mandat radnego: nie
 • Krystyna Tęcza - 192 - mandat radnego: nie
 • Ewa Łojek - 150 - mandat radnego: nie
 • Danuta Drałus - 102 - mandat radnego: nie
 • Marian Zagórowski - 99 - mandat radnego: nie
 • Roman Kidacki - 47 - mandat radnego: nie

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 miesiące temu | ocena +2 / -0

  Prawda

  Doktora Maziarza nie zastąpi nikt ,taki CZlowiek nie jest do zastapienia