Reklama

Kto jest kim w Powiatowej Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Kolbuszowej? Sprawdź [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wypadek, pożar, podtopienia - to niektóre z sytuacji, w których pomoc niosą strażacy. Nie wszyscy jednak funkcjonariusze pracują zawsze w terenie. Sprawdzamy, jak wygląda struktura organizacyjna w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kolbuszowej.

Komenda w Kolbuszowej jest jedną z najmniejszych na Podkarpaciu. Działanie na małym terenie nie oznacza jednak, że mundurowi nie mają co robić. W ubiegłym roku wyjeżdżali do akcji 697 razy. Strażacy z PSP w Kolbuszowej 105 razy gasili pożary, natomiast 555 razy interweniowali w przypadku miejscowych zagrożeń, czyli działań niezwiązanych z ogniem.

Komendą od 1 kwietnia 2018 roku kieruje Jacek Nita pochodzący z Sędziszowa Małopolskiego. 

- Moja kariera zawodowa rozpoczęła się w 1992 roku, gdy zdałem egzaminy do Szkoły Aspirantów w Krakowie. W 1994 roku po zakończeniu szkoły trafiłem do ówczesnej wtedy, Komendy Rejonowej PSP w Ropczycach, gdzie pełniłem służbę do 1999 roku.

Pracowałem tam jako dowódca sekcji, następnie byłem dowódcą zmiany. Później los rzucił mnie do pracy w Komendzie Miejskiej PSP w Rzeszowie. Zaczynałem tam od Dyżurnego Stanowiska Kierowania, następne to specjalista w wydziale technicznym, potem był wydział operacyjny, no i na koniec Dowódca Jednostki Ratowniczej PSP nr 2 w Rzeszowie. Od 2018 roku, a dokładnie od 1 kwietnia, jako Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kolbuszowej. Przeszedłem sporo stanowisk i funkcji, ale największe doświadczenie  posiadam z zakresu operacyjnego

- mówił w rozmowie z Korso komendant Nita. 

Do zadań szefa kolbuszowskich strażaków należy m.in.: 

  • kierowanie komendą powiatową Państwowej Straży Pożarnej,
  • organizowanie jednostek ratowniczo-gaśniczych,
  • organizowanie na obszarze powiatu krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego,
  • dysponowanie oraz kierowanie siłami i środkami krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego na obszarze powiatu poprzez swoje stanowisko kierowania.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy