Reklama

Ks. Kazimierz Szkaradek przyjedzie do Cmolasu. Będzie obchodził jubileusz święceń kapłańskich [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Już w czerwcu wieloletni proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego w Cmolasie, ks. Kazimierz Szkaradek będzie obchodził 50. rocznicę święceń kapłańskich. Z tego okazji odwiedzi Cmolas.

Ks. Kazimierz Szkaradek był proboszczem w Cmolasie od 1984 r. do 2013 r. Urodził się w 1950 r. Pochodzi z parafii św. Heleny w Nowym Sączu. Święcenia kapłańskie przyjął w 1973 w katedrze tarnowskiej z rąk Ks. bp Jerzego Ablewicza. W dekanacie pełnił przez dwie kadencje urząd dziekana kolbuszowskiego. Jest Prepozytem Kolbuszowskiej Kapituły Kolegiackiej. 

Jak poinformowała parafia Cmolas w niedzielę, 18 czerwca, o godz. 11 odbędzie się uroczysta msza święta z udziałem jubilata ks. Kazimierza Szkaradka, który w tym roku obchodzi 50. rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich.

- Zanosić będziemy do Boga dziękczynienia za dar posługi kapłańskiej

- dodaje parafia. 

To nie jedyny znany ksiądz w okolicy, który będzie w tym roku obchodził swój jubileusz święceń kapłańskich. Ks. Tadeusz Kulig z parafii w Trzęsówce w 1953 roku przyjął święcenia. Zatem będzie obchodził 70. lecie swojej posługi duszpasterskiej. Z tej okazji także w parafii Św. Anny w Trzęsówce odbędą się duże uroczystości. Proboszcz parafii poinformował, że odbędą się one w lipcu podczas uroczystości odpustowych. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy