Reklama

95.lat księdza Tadeusza Kuliga z parafii w Trzęsówce

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

95.lat księdza Tadeusza Kuliga z parafii w Trzęsówce - Zdjęcie główne

Ks. prałat Tadeusz Kulig z parafią pw. św. Anny w Trzęsówce związany jest od ponad pół wieku. W 1962 roku objął funkcję proboszcza i sprawował ją do 2002 roku. | foto Archiwum Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ks. Tadeusz Kulig, wieloletni proboszcz parafii w Trzęsówce, obchodził w ostatnim czasie swoje 95. urodziny.

Ks. Kulig urodził się 21 sierpnia 1927 roku, a więc w tym roku skończył 95 lat. Z okazji urodzin parafianie z Trzęsówki świętowali razem ze swoim kapłanem. Święcenia kapłańskie ksiądz Tadeusz przyjął dokładnie 3 maja 1953 roku.

 

Po maturze, w 1948 roku wstąpił do Seminarium Tarnowskiego. W 1953 roku przyjął święcenia, z rąk biskupa Karola Pękali. Został mianowany na wikariusza w Starym Wiśniczu, za Bochnią. Drugą placówką, na którą został przydzielony ks. Tadeusz, było Ujście Solne. W grudniu 1961 roku kapłan trafił do Trzęsówki. Ówczesna parafia była duża. Obejmowała: Trzęsówkę, Ostrowy Baranowskie, Jagodnik, Kosowy i Siedlankę. W sumie około 4 tys. wiernych. Były to czasy niezwykle trudne dla Kościoła. Religii nie można było uczyć w szkole, więc kapłan udzielał lekcji w kościele. 

 

W 1962 roku ks. Tadeusz zaczął pełnić obowiązki proboszcza. Pod koniec września 1998 r. ruszyły prace budowlane kościoła. Rok później wznoszono już mury świątyni. W 1999 r. biskup Kazimierz Górny dokonał wmurowania kamienia węgielnego. W następnych latach wybudowano wieżę, ściany zewnętrzne wyłożono klinkierem, dach pokryto blachą miedzianą. W prace aktywnie angażowali się parafianie. Ofiarowali dęby, z których wykonano ławy do kościoła, drzwi i inne meble. 

Ks. Tadeusz Kulig przez 40 lat był proboszczem parafii pw. św. Anny w Trzęsówce. W 2002 roku zastąpił go ks. Stanisław Majda.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy