Reklama

Wielki zjazd Krystyn w Hucie Komorowskiej [PROGRAM]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Krystyna Leśniak-Moczuk

Wielki zjazd Krystyn w Hucie Komorowskiej [PROGRAM] - Zdjęcie główne

Podkarpackie Imieniny Krystyn w tym roku odbędą się w Hucie Komorowskiej. | foto Krystyna Leśniak-Moczuk

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Na tegoroczne święto Krystyny z Podkarpacia i ich zaprzyjaźnione imienniczki z Warszawy, Lublina, a nawet ze Szwecji zjadą do Huty Komorowskiej. Wydarzenie to zaplanowano na niedzielę, 22 sierpnia.

- Obiektywne okoliczności uniemożliwiające organizację corocznego marcowego wydarzenia nie zniechęciły solenizantek i IX Podkarpackie Imieniny Krystyn zwołują letnią porą

- mówi Krystyna Leśniak-Moczuk, prezes Stowarzyszenia Krystyn Podkarpackich i dodaje, że w tym wydarzeniu mogą wciąć również udział Krystyny z powiatu kolbuszowskiego. 

 Co w planie? 

 Nie pomijając pobliskich miejsc godnych uwagi, Krystyny pojadą najpierw do Muzeum Bombek Choinkowych w Nowej Dębie, gdzie czekać będą na nie bombki z napisem "Krystyna". 

- Pamiętając o swojej patronce, śp. Krystynie Bochenek, pomodlimy się jej w intencji podczas mszy św. w kościele w Hucie Komorowskiej

- dodaje nasza rozmówczyni. Po nabożeństwie odbędzie się zwiedzanie miejscowego muzeum. 

Później przyjdzie czas na świętowanie imienin podkarpackich Krystyn w remizie w Hucie Komorowskiej. Na solenizantki będą czekać smakołyki przygotowane przez Koło Gospodyń  "Dworzanki" pod wodzą Krystyny Wołosz.

Długa suknia lub spódnica

- W tej części wydarzenia jest obiad i kolacja. Wpłatę należy dokonać do 2 sierpnia, w muzeum w Hucie lub na konto. To jest warunek uczestnictwa. Ponadto każda Krystyna uczestnicząca po raz pierwszy powinna zakupić nałęczkę na głowę na miejscu u organizatorów - cena 20 zł. Obowiązuje strój - długa suknia lub spódnica

- wyjaśnia Krystyna Leśniak-Moczuk.

Jeśli Krystyny miejscowe zechcą uczestniczyć w koncercie festiwalowym Psalmy Dawidowe w Kolbuszowej, mogą zgłosić ten fakt przy wpłacie, dla rezerwacji miejsc (wstęp bezpłatny, dojazd własny).

IX Podkarpackim Imieninom Krystyn patronuje Jerzy Wilk, wójt gminy Majdan Królewski. 

 

Program 

 • godz. 9:30 - zwiedzanie Muzeum Bombek Choinkowych w Nowej Dębie
 • godz. 11 - msza św. w kościele parafialnym pw. Świętej Rodziny w Hucie Komorowskiej
 • godz. 12 - zwiedzanie Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ w Hucie Komorowskiej oraz sesja zdjęciowa w parku obok muzeum
 • godz. 13 - obiad w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Hucie Komorowskiej
  - życzenia imieninowe
  - nadanie godności Nasza Krystyna, Krystynianin Pierwszy, Super Krystyna, Krynia 2021
  - wręczenie książek "Fenomen Krystyn" autorstwa Krystyny Leśniak-Moczuk
  - wręczenie książki "Maria Konopnicka. Opowieść o niezwykłej kobiecie" autorstwa Zofii Krystyny Chyry-Rolicz dyrektorowi SP  im. Marii Konopnickiej w Komorowie
  - wręczenie pamiątek z gminy Majdan Królewski dla najmłodszej Krysi i najstarszej Krychy oraz dla Krystyn spoza województwa i kraju
  - występ Krystyny Szydłowskiej, śpiewaczki operowej z Teatru Muzycznego w Lublinie
  - koncert w wykonaniu braci Marcela (13 lat) i Wiktora (10 lat) Kotuła z Leżajska
  - potańcówka z Krystynami
  - kolacja
 • godz. 19 - Festiwal Psalmów Dawidowych - koncert plenerowy w Kolbuszowej
 

Jak się zapisać?

Ze względów ograniczeń covidowych liczba miejsc ograniczona, liczy się kolejność wpłat. Przelew na konto: 06 1020 4405 0000 2802 0575 4876; Krystyna Leśniak-Moczuk Rzeszów.

Opłata - 80 zł (obiad, kolacja, bilet wstępu do muzeum, koszty organizacyjne). W tytule przelewu imię, nazwisko, kontakt, (T - dla korzystających z transportu organizatorów, N – dla zamawiających nałęczkę).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy