Reklama

Korso Kolbuszowskie nr 50/2016

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Nowy numer Tygodnika Korso Kolbuszowskie jest już w kioskach

Kierowca zeznaje
Co się działo na chwile przed i tuż po tym, gdy bus z piłkarzami zderzył się z ciężarówką? - o tym przed sądem mówili świadkowie i uczestnicy tragicznego wypadku w Weryni. Wśród nich był Kamil H., który kierował busem. Co zeznał młody mężczyzna?

Zwolnienia i likwidacje
Wysyłanie nauczycieli na emeryturę, przeniesienie szkoły specjalnej do Kupna, likwidacja klas w szkołach podstawowych na terenie gminy – to niektóre z propozycji urzędników i samorządowców na kolbuszowską oświatę po wprowadzeniu planowanej reformy.

Brito Mistrzem Polski
Młody sportowiec został w Spale juniorskim Mistrzem Polski w Trójboju Siłowym. Jego łączny wynik 535kg dał mu też szanse ubiegania się o reprezentowanie Polski w marcowych Mistrzostwach Europy w Danii.

Koniec z dopłatami?
Od lat do każdego metra sześciennego odebranych ścieków gmina Majdan Królewski dopłaca z własnej kieszeni. Dzięki temu mieszkańcy płacą niższe rachunki. Niebawem może się to jednak zmienić. Do likwidacji tej formy pomocy namawia wójt.

Kontrowersyjne poglądy
Temat Wieści Raniżowskich powraca. Czy teksty umieszczane w gazecie za gminne pieniądze powinny odzwierciedlać poglądy autorów? O to pytamy m.in. radnego, który kieruje bezpłatnym czasopismem. Co do powiedzenia mają także inni samorządowcy?

Sto staży w dwa lata
Powiatowy Urząd Pracy w Kolbuszowej ruszył z realizacją unijnego projektu. W ciągu najbliższych dwóch lat szansę na trzymiesięczny staż ma ponad sto osób. Kto będzie mógł z niej skorzystać? Jakie warunki trzeba będzie spełnić, aby dostać się na staż?

Dawne kolbuszowskie słodkości
Zaśnieżona grudniowa Kolbuszowa. Lata 30. W centrum miasta widać przedświąteczny ruch. Żydowscy mieszkańcy kupują słodycze na święto Chanuki. Kolbuszowianie, wyznania katolickiego, zaopatrują się w słodycze pod choinkę i na święta Bożego Narodzenia.

Więcej w 50 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE