Reklama

Korso Kolbuszowskie nr 17/2017

Opublikowano: śr, 26 kwi 2017 05:34
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Nowy numer Tygodnika Korso Kolbuszowskie jest już w kioskach

Na gorącym uczynku

Nagła śmierć wikariusza
Uśmiechnięty, ciepły, dobry, zaangażowany w swoją posługę, pomocny – tak śp. księdza Marka Tutro zapamiętają współpracujący z nim kapłani i parafianie. Duchowny zmarł nagle we wtorek, 18 kwietnia. Miał zaledwie 37 lat.

Obawa przed nauczycielami
Rodzice z Majdanu Królewskiego, podobnie, jak ich sąsiedzi z Huty nie składają broni i walczą o prawa swoich dzieci. Nie zgadzają się z decyzją radnych i zapowiadają, że lista podpisów przeciwko pomysłowi dowożenia klas szóstych do gimnazjum trafi m.in. do kuratorium. 

Kradli i mordowali
Prokuratura Krajowa w Krakowie namierzyła sprawców kradzieży i rozboju na właścicielu kantoru w Kolbuszowej. Zważywszy na kaliber udowodnionych już win, jakie mają na koncie ustaleni przez prokuraturę sprawcy, trzeba przyznać, że właściciel kantoru w Kolbuszowej miał dużo szczęścia. Owszem, stracił niemal 70 tys. zł. Ale zachował życie...

500 numer Korso!
Tydzień zaczyna się dla nas w środę. To właśnie wtedy w kioskach pojawia się nowy numer Korso Kolbuszowskiego. I tak od 500 tygodni gościmy w Państwa domach. Z okazji tak okrągłej rocznicy ujawniamy kulisy powstawania naszego tygodnika.

Zasłużony Cebula
Jan Cebula, wybitny skrzypek i jeden z ostatnich autentycznych muzykantów, otrzymał prestiżową Nagrodę im. Oskara Kolberga "Za zasługi dla kultury ludowej". To z pewnością największe osiągnięcie życiowe ludowego artysty z Kolbuszowej.

50 lat "Komorowianek"
Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Komorowa obchodziły okrągły jubileusz 50-lecia. Były wspomnienia, podziękowania, życzenia, łzy wzruszenia i słowa uznania. 

Więcej w 17 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.