Reklama

Konrad Płoch po mistrzostwach świata juniorów w Indonezji przygotowuje się do mistrzostw Polski juniorów

Opublikowano:
Autor:

Konrad Płoch po mistrzostwach świata juniorów w Indonezji przygotowuje się do mistrzostw Polski juniorów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Jeden z najzdolniejszych wychowanków Startu Widełka, Konrad Płoch, wrócił z rozegranych w Indonezji mistrzostw świata juniorów z poczuciem dobrze wykonanej roboty. Teraz przygotowuje się do mistrzostw Polski juniorów.

– Było dobrze. Jestem zadowolony – ocenił te mistrzostwa Konrad. Wychowanek Piotra Surowca rywalizował w dwóch grach: mieszanej i podwójnej. Najlepiej poszło mu w mikście, w którym dobrze współpracował z Olą Goszczyńską z Millenium Warszawa. Oboje znają się z białostockiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego (chodzą do jednej klasy).

W pierwszej rundzie polska para trafiła na rywali z Egiptu. – To był mecz do jednej bramki – przyznawał Konrad. Nasi wygrali 2:0 (7, 9). Następnie tracili na mocnych rywali z Belgi. – To oni byli faworytami tego starcia – zaznaczał Płoch. Konrad i Ola jednak nie przestraszyli się mocnej pary. W pierwszym secie wygrali 21:18. Duże emocje towarzyszyły drugiej partii, w której nasi wygrali 23:21. Ta wygrana dała naszym awans do 1/16 finału, a w niej Konrad i Ola trafili na parę gospodarzy. - Przegraliśmy, ale nie z byle kim.

 

Ta para dotarła do finału – wspominał Konrad. Indonezyjczycy dali naszym lekcję szybkiego i precyzyjnego badmintona. Wygrali 2:0 (10, 9). – Mają zabójcze pierwsze trzy uderzenia. Są niesamowicie dokładni. Kierują lotką tuż nad siatką. Jeśli rywal podniesie ją za mocno do góry, to od razu zbijają i jest po sprawie. W swoich ryzykownych zagraniach są niesamowicie precyzyjni. Żeby podjąć z nimi walkę, trzeba przetrwać pierwsze trzy odbicia – tłumaczy Konrad.

Więcej w 44 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE