Reklama

Koniec z dopłatami? Ścieki będą droższe

Opublikowano:
Autor:

Koniec z dopłatami? Ścieki będą droższe - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Od lat do każdego metra sześciennego odebranych ścieków gmina dopłaca z własnej kieszeni. Dzięki temu mieszkańcy płacą niższe rachunki. Niebawem może się to jednak zmienić. Do likwidacji tej formy pomocy namawia wójt.

W przyszłym roku taryfa za zbiorowe odprowadzanie ścieków będzie taka sama dla wszystkich członków taryfowej grupy odbiorców. Wyniesie ona 5,90 zł brutto za 1 m sześc. Odebranych ścieków. Zapłacą ją zarówno właściciele budynków mieszkalnych jedno i wielorodzinnych, jak i instytucje użyteczności publicznej oraz placówki usługowo-handlowe.

Propozycja wójta
Dopłata do ceny każdego metra sześć. odebranych nieczystości to z kolei 1,06 zł netto. Taką kwotę radni ustalili podczas ostatniej sesji Rady Gminy w Majdanie Królewskim. Prawdopodobnie zrobili to po raz ostatni. Z propozycją wycofania tych dopłat wyszedł na sesji Jerzy Wilk, wójt gminy Majdan Królewski. - Chciałem zasygnalizować, że należałoby, jeżeli nie teraz to w następnych latach, podjąć takie działania i uchwały, ażeby takiej uchwały w sprawie dopłat więcej nie podejmować – mówił podczas zebrania włodarz Majdanu Królewskiego. - Koszty związane z dostawą wody i z odbiorem ścieków mieszkańcy opłaciliby sobie sami – wyjaśnił wójt podczas sesji.

Więcej w 50 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE