Reklama

Koniec przywożenia śmieci pod gminę

Opublikowano:
Autor:

Koniec przywożenia śmieci pod gminę - Zdjęcie główne

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Cmolasie ruszyć ma już od lipca.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Cmolasie jest już na ukończeniu. To koniec przywożenia swoich odpadów pod urząd gminy.

Gmina Cmolas otrzymała dofinansowanie na realizację projektu i budowę PSZOK-u. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską. Cmolaski urząd przewiduje, że całkowita wartość punktu wyniesie 1 251 984,66 zł. Dofinansowanie z Unii to ponad 850 tys. zł. 

PSZOK powstać ma do 30 czerwca 2021 r. Jego głównym celem jest poprawa gospodarowania odpadami komunalnymi na terenie gminy Cmolas poprzez zwiększony udział odpadów zebranych selektywnie. Inwestycja obejmuje budowę wiaty stalowej do czasowego magazynowania odpadów, budynku socjalno-biurowego na potrzeby PSZOK, nawierzchnie utwardzone, drogę dojazdową oraz ogrodzenie. 

Jak przewidują władze gminy, dzięki budowie nowej infrastruktury wzrośnie poziom selektywnej zbiórki odpadów na terenie gminy Cmolas. Mieszkańcy będą mogli zawozić  wytworzone odpady w wyznaczonych godzinach pracy punktu. Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas, poinformował, że punkt jest już ukończony niemalże w stu procentach. Pozostało posiać trawę i posadzić rośliny wokół. Szef gminy dodaje, że droga dojazdowa do PSZOK-u zyska nowy asfalt i zostanie wyremontowana. Od chwili otwarcia punktu będzie to z pewnością dużo częściej uczęszczana droga niż dotychczas.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy