Reklama

Reklama

Koniec dyspensy w diecezji rzeszowskiej. Od kiedy?

Opublikowano: 18 czerwca 2021 09:53
Autor: | Zdjęcie: Joanna Serafin

Koniec dyspensy w diecezji rzeszowskiej. Od kiedy? - Zdjęcie główne

Koniec dyspensy od uczestnictwa we mszach świętych. | foto Joanna Serafin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Biskup Rzeszowski odwołał obowiązującą w diecezji rzeszowskiej. Dyspensa od uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych mszach świętych obowiązywała od 5 listopada 2020 roku.

Jak wyjaśniają przedstawiciele rzeszowskiej diecezji, 11 i 12 czerwca tego roku, w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyło się Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski.

ZOBACZ TAKŻE: Region: Tak ma wyglądać 100-metrowy wieżowiec w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

- Wobec poprawiającej się sytuacji pandemicznej w kraju i zmianie ograniczeń sanitarnych w kościołach biskupi podjęli jednogłośnie decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa we mszach św. niedzielnych oraz w święta nakazane. Zniesienie ma obowiązywać od 20 czerwca bieżącego roku we wszystkich diecezjach w Polsce

- czytamy na stronie Diecezji Rzeszowskiej. 

Zgodnie z postanowieniem episkopatu, biskup rzeszowski Jan Wątroba, 17 czerwca wydał dekret odwołujący dyspensę od udziału we mszach świętych w niedziele i inne święta nakazane, która obowiązywała w diecezji rzeszowskiej od 5 listopada 2020 r. (wcześniejsza dyspensa z marca 2020 r. została odwołana 30 maja 2020 r.).

- Oznacza to, że począwszy 20 czerwca 2021 r., wszyscy wierni mają moralny obowiązek uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii

- wyjaśnia ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Rzeszowskiej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.