Koncert pasyjny „Golgota Jasnogórska”, którego inspiracją stał się poemat Ernesta Brylla, był niezwykłą okazją, aby zanurzyć się w głębokich refleksjach nad męką Jezusa Chrystusa w artystycznej oprawie. Wszystko miało miejsce w kościele pw. NMP Matki Kościoła.
Zobacz fragment koncertu na wideo:
„Golgota Jasnogórska” to nie tylko koncert, ale także sposób na refleksję nad Wielkim Tygodniem, który zbliża się wielkimi krokami. Takie wydarzenie stanowi doskonałą okazję, by wspólnie przeżywać misterium męki Pańskiej, wzbogacone o walory artystyczne.
Piękno muzyki łączy się tu z głębokim przeżyciem duchowym, co czyni to wydarzenie jeszcze bardziej wyjątkowym. Zobaczcie na zdjęciach, jak wyglądał tegoroczny koncert.
Wielki post to coś więcej
Dla wielu ludzi Wielki Post kojarzy się głównie z umartwieniem, postanowieniami i rezygnacją z różnych przyjemności. Tymczasem jego istota leży znacznie głębiej.
- Wielki Post to jest czas bardzo ważny w liturgii Kościoła. Jest też przygotowaniem do świętowania Paschy, do Wielkanocy. Nie zawsze jako ludzie potrafimy dobrze ten czas przeżyć, bo często skupiamy się tylko na tym, żeby podjąć post, żeby z czegoś czasem zrezygnować, jakieś wyrzeczenia podjąć. To jest ważne na pewno, ale myślę, że ważniejsze jest odkrycie tego, co przeżywamy, chociażby w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali, żeby właśnie odkryć miłość Boga do człowieka i to całkowite oddanie się człowiekowi poprzez mękę i śmierć krzyżową. A jeżeli to odkryjemy, tę miłość Pana Boga, to i odkryjemy swoje niedoskonałości, wady, nad którymi będzie można popracować, coś zmienić
- mówił w rozmowie z nami ks. Kazimierz Franczak, dziekan Dekanatu Kolbuszowa Zachód.
Każdy wierny może znaleźć swoją własną drogę przeżywania tego okresu. Modlitwa, udział w nabożeństwach pasyjnych, post czy jałmużna to tylko niektóre z form duchowej pracy nad sobą. Ważne, aby nie traktować ich jako obowiązku, ale jako szansę na wewnętrzną przemianę.
- To chyba jest istotą tego czasu Wielkiego Postu, aby właśnie przemienić siebie, swoje serce, swoje myślenie, swoje spojrzenie na siebie, na innych ludzi, na Pana Boga, na świat
- podsumowuje kapłan.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.