Reklama

Kolejny krok w kierunku budowy schroniska w Kolbuszowej Dolnej

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Bez uciążliwości dla mieszkańców i w trosce o dobro bezpańskich czworonogów. Kolbuszowski urząd zrobił kolejny krok w kierunku budowy schroniska.

Irena Dąbek, kierownik referatu budownictwa i planowania przestrzennego, poinformowała, że Urząd Miejski w Kolbuszowej podjął decyzję o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego. Mowa o budowie schroniska dla zwierząt, a także budynku socjalno-biurowego oraz gospodarczego w Kolbuszowej Dolnej. 

Magistrat już w minionym roku podjął decyzję o budowie nowego miejsca dla czworonogów. Ruszyły przygotowania do powstania takiego obiektu na 63-arowej działce w Kolbuszowej Dolnej.

Miejsce na powstanie schroniska dla zwierząt jest wręcz idealne. Teren za fotowoltaiką, bezpośrednio graniczący z oczyszczalnią ścieków przy ulicy Łąkowej w Kolbuszowej Dolnej. 

Na utwardzonym terenie powstaną kojce i budy. 

Planujemy zakupić poidełka, żeby zwierzaki miały ciągły dostęp do świeżej wody. W sąsiedztwie mamy oczyszczalnię ścieków, gdzie mamy wodę, prąd i kanalizację, więc chciałbym, aby ten teren, gdzie pieski będą miały wybiegi, można było utrzymać w czystości, dlatego zrobimy tam kanalizację sanitarną

- wymieniał Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej.

- Musi być także pomieszczenie biurowe i magazynowe, żeby mieć miejsce na składowanie karmy czy innych rzeczy, takich jak na przykład koce. Konieczne jest, aby znalazło się tam oddzielne pomieszczenie do kwarantanny, aby uniknąć przenoszenia chorób między zwierzętami - mówi włodarz. 

Szef magistratu podkreślił, że zależy mu na tym, aby pieski miały duży wybieg. Nie można wypuścić zwierząt na terenie zakładu usług komunalnych, przy którym przytulisko się znajduje. - Wolontariusze muszą je wyprowadzać na smyczy. Nie ma tam terenu otwartego, dlatego trzeba im szukać możliwego miejsca - dodaje nasz rozmówca. 

W nowym miejscu schroniska dla zwierząt byłby również park dla psów. Zielony teren, który pozwoliłby na to, aby swobodnie się wybiegały. 

 Będzie to schronisko tylko dla potrzeb gminy Kolbuszowa. - Chcemy zapewnić właściwą opiekę nad bezdomnymi zwierzętami dla gminy - zaznaczył burmistrz Zuba. Teren w Kolbuszowej Dolnej jest duży i gmina może go od samego początku zagospodarować tak, jak chce. 

- Zakładamy, że schronisko byłoby porównywalne co do liczby możliwych jednocześnie zwierząt tak jak przytulisko, czyli do 30 maksymalnie - mówił Jan Zuba. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy