Reklama

Kolejne zmiany w Majdanie Królewskim

Opublikowano: wt, 28 lip 2020 11:22
Autor:

Kolejne zmiany w Majdanie Królewskim - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Początkiem lipca ogłoszony został przetarg na prace drogowe na terenie gminy. Sprawdzamy, co tym razem mieszkańcy otrzymają do użytku. Na złożenie oferty wykonawcy mieli czas do wtorku (21 lipca).

Ulica Łokietka w Majdanie Królewskim składa się z dwóch części. Przecina ją droga krajowa nr 9. Odcinek po prawej stronie (jadąc w kierunku Nowe Dęby) zostanie wyremontowany. Mowa o 195 metrach. Ten po lewej już nie. Powód? Strona zachodnia ul. Łokietka jest drogą prywatną. 

Do parkowania

Co jeszcze w planie? Powstanie zatoka dla postojowa przy ulicy Jagiellońskiej. Miejsce do parkowania będzie znajdować się przy Szkole Podstawowej w Majdanie Królewskim. Łącznie to 350 mkw. traktu.

- Parking posłuży rodzicom przywożącym i odbierającym dzieci ze szkoły podstawowej oraz publicznego przedszkola - wyjaśnia włodarz gminy. 

Jak dodaje, trakt będzie również przydatny dla osób korzystających z małego miasteczka ruchu i placu zabaw

 

Przy parafii

Gmina zajmie się także chodnikiem nieopodal kościoła pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krzątce. Najbardziej zniszczona część deptaka zostanie naprawiona. Znajduje się ona na prawo i lewo od parafii. 

- Obecny chodnik jest nierówny i zagraża bezpieczeństwu. Jego remont zakończy się na wysokości remizy OSP w Krzątce - wyjaśnia nam podczas rozmowy pracownik gminy. Deptak jest częścią drogi powiatowej relacji Krzątka - Trzosowa Ścieżka. 

Wspomniane zadania mają zostać zrealizowane do końca października tego roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE