Reklama

Kolejne oszustwa, co tym razem?

Opublikowano: ndz, 16 lut 2020 08:00
Autor:

Kolejne oszustwa, co tym razem?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Policja ostrzega przed oszustami działającymi metodą na BLIK. Przestępcy za pośrednictwem komunikatora próbują wyłudzić pieniądze od znajomych osoby, na której konto się włamią. Policja apeluje o ostrożność i czujność! Zanim przekażemy swój kod z dostępem do gotówki, upewnijmy się, czy nie jest to próba oszustwa.

Oszustwa „na BLIK-a” to nowy sposób, który wykorzystują przestępcy tylko po to, by wyłudzić pieniądze. Pokonując zabezpieczenia, uzyskują dostęp do aplikacji Messenger losowo wybranej osoby, a następnie wysyłają do jej znajomych wiadomość z pytaniem o to, czy mają BLIK-a. Jeśli ktoś podejmie dalszą rozmowę, sprowadza się ona już tylko do tego, by wygenerować i podać rozmówcy nr BLIK. Najczęściej towarzyszy temu pośpiech, tłumaczony jest koniecznością pilnej płatności. W ten sposób oszuści wykorzystując dobre serce znajomego, który „niby nam” chce pomóc, można stracić pieniądze.

Dlatego policja apeluje o ostrożność i wzmożoną czujność! Pod żadnym pozorem nie należy przekazywać kodów umożliwiających wypłatę pieniędzy z konta, nawet jeśli osoba, która nas o to prosi, jest nam bardzo bliska. Należy mieć świadomość tego, że ktoś mógł włamać się na jej konto i wykorzystując naszą niewiedzę, chce tylko od nas wyłudzić pieniądze.

W sytuacji przekazania komuś kodu BLIK, a później potwierdzenia takiej transakcji przez właściciela konta, osoba która go otrzyma może praktycznie z każdego bankomatu wypłacić pieniądze, nawet bez użycia karty. 

Oszuści w ten sposób działają na terenie całej Polski. To dla nich szybki sposób na wyłudzenie pieniędzy. Niestety właśnie w ten sposób została wczoraj oszukana mieszanka powiatu brzozowskiego.

- Aby nie paść ofiarą oszustów najlepiej zweryfikujmy to, czy osoba, która prosi nas o pożyczkę pieniędzy, to nasz znajomy. Bezwzględnie dbajmy o bezpieczeństwo swoich danych oraz hasła i nie udostępniajmy ich pod żadnym pretekstem - alarmują policjanci. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.