Reklama

Kolejne miliony złotych dla gminy z powiatu kolbuszowskiego. Na co tym razem? [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W piątek (15 lipca), w Starostwie Powiatowym w Kolbuszowej, wręczone zostały dotacje na inwestycje realizowane na obszarach popegeerowskich. Samorządy z naszego powiatu otrzymały w sumie ponad 11 mln zł.

Spotkanie zorganizowane zostało z inicjatywy Posła RP Zbigniewa Chmielowca. – Cieszę się, że samorządy z powiatu kolbuszowskiego z powodzeniem sięgnęły po te fundusze. Dzięki nim możliwa będzie realizacja inwestycji potrzebnych mieszkańcom – mówił parlamentarzysta.

Łącznie jednostki samorządu terytorialnego z naszego powiatu otrzymały 11 336 000 zł. Kwota ta rozkłada się następująco:

  • Powiat Kolbuszowski – 3 800 000 zł – infrastruktura drogowa
  • Gmina Cmolas – 2 156 000 zł – infrastruktura drogowa
  • Gmina Dzikowiec –  2 250 000 zł – kanalizacja i oczyszczalnia ścieków
  • Gmina Kolbuszowa – 2 700 000 zł i 1 400 000 zł - infrastruktura drogowa oraz budowa placu targowego
  • Gmina Raniżów – 2 450 000 zł - rewitalizacja
Łącznie wsparcie z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych otrzyma ponad 1300 gmin i 220 powiatów popegeerowskich. Fundusze te pozwolą m.in. na poprawę infrastruktury drogowej, sportowej, wodociągowej czy kanalizacyjnej. W województwie podkarpackim uprawnione jednostki samorządu terytorialnego złożyły wnioski na łączną kwotę ponad 276 mln zł.

Premier Mateusz Morawiecki wyniki III edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych ogłosił w czwartek (14 lipca). O wsparcie mogły ubiegać się gminy i powiaty, na których obszarze funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej.

Łącznie w skali kraju ponad 1800 wniosków uzyskało pozytywną rekomendację do otrzymania środków z budżetu państwa. Bezzwrotne dofinansowanie wyniesie nawet do 98 proc. wartości inwestycji. Minimalny poziom udziału własnego wynosi 2 proc.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy