Reklama

Kolejna grupa 17 uczniów z Weryni wraz z opiekunami poleciała na podbój Królestwa Wielkiej Brytanii

Opublikowano: ndz, 12 maj 2019 08:30
Autor:

Kolejna grupa 17 uczniów z Weryni wraz z opiekunami poleciała na podbój Królestwa Wielkiej Brytanii - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ich przygoda rozpoczęła się 29 kwietnia i potrwa do 18 maja.Projekt pod nazwą "Aktywni w Europie" skierowany jest tym razem do uczniów klas drugich i trzecich czteroletniego technikum kształcących się w zawodzie technika ekonomisty. Do tej pory w projekcie, w ramach stażu zawodowego, uczestniczyło 34 uczniów. Byli to uczniowie z profilu żywieniowego i architekci krajobrazu.

Praktyki zawodowe tym razem odbywają się w zagranicznych firmach związanych z branżą ekonomiczną w Birmingham. Uczniowie biorący udział w projekcie zostali zakwalifikowani,  spełniając określone kryteria w procesie rekrutacji.

Ekonomiści przed wyjazdem odbyli kurs języka angielskiego branżowego zorganizowany przez instytucję wysyłającą (ZSA-E w Weryni). Młodzież również uczestniczyła w kursie pedagogiczno-kulturowym.

- Partnerem ze strony angielskiej jest firma Polaris Enterpise Eu, której wieloletnie doświadczenie gwarantuje realizację uzgodnionego wcześniej programu pobytu - wyjaśnił Zbigniew Bogacz, nauczyciel z placówki w Weryni. Uczniowie podczas stażu zdobywać będą umiejętności zawodowe oraz językowe, a to wszystko będzie potwierdzone zdobyciem certyfikatu ECVET oraz dokumentu Europass Mobilność.

- W ramach realizowanego projektu wszyscy uczestnicy mają zapewniony przejazd na staż i powrót do kraju, ubezpieczenie OC, NW  pokrywające koszty leczenia, zakwaterowanie, wyżywienie i wypłatę kieszonkowego podczas pobytu na stażu za granicą - wyjaśnia nauczyciel. W czasie wolnym od stażu uczestnicy będą objęci programem kulturowym, który umożliwi im poznanie Wielkiej Brytanii.

Realizacja projektu przyczynia się do zwiększenia prestiżu szkoły w środowisku lokalnym oraz daje możliwość wykorzystania doświadczeń w zakresie programu POWER do realizacji kolejnych mobilności w przyszłości. Organizowane w szkole projekty dają również szanse młodym ludziom na lepszy start, a uzyskane przez nich nowe kwalifikacje zwiększą ich szanse na zdobycie pracy, zarówno na rynku  krajowym, jak i europejskim.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE