Reklama

Kolejna gmina oszczędza prąd. Do której świecić się będą latarnie uliczne w gminie Dzikowiec?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Kolejna gmina oszczędza prąd. Do której świecić się będą latarnie uliczne w gminie Dzikowiec? - Zdjęcie główne

Latarnie w gminie Dzikowiec świecić się będą do godz. 21.30. (zdjęcie poglądowe)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kolejna gmina wprowadza ograniczenia. Tym razem gmina Dzikowiec wprowadza ograniczenia w związku z oświetleniem ulicznym. Do której będą świecić się latarnie?

Jak tłumaczy Józef Tęcza, wójt gminy Dzikowiec, w związku ze znaczącym wzrostem kosztów energii elektrycznej, a także nieprzewidywalnością jej cen w przyszłości, gmina Dzikowiec zmuszona jest do ograniczenia czasu działania oświetlenia ulicznego.

- Musimy oszczędzać wszyscy, bez względu na sytuację ekonomiczną. Administracja rządowa i samorządowa jest zobowiązana do zmniejszenia zużycia prądu o 10 procent od 1 października 2022 r.

- wyjaśnia wójt Tęcza. 

Wyraził on jednak nadzieję, że wprowadzone ograniczenia nie wpłyną znacząco na komfort życia mieszkańców. - Prosimy mieszkańców o wyrozumiałość - dodał szef dzikowieckiego urzędu. 

Jak poinformował Franciszek Zieliński, pracownik UG Dzikowiec latarnie będą świeciły się od zmroku do godz. 21.30. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy