Reklama

Kolbuszowski szpital w sieci

Opublikowano:
Autor:

Kolbuszowski szpital w sieci  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Szpital Powiatowy im. Jana Pawła II w Kolbuszowej znalazł się w tzw. sieci szpitali. Listę szpitali zakwalifikowanych do sieci ogłosił Narodowy Fundusz Zdrowia we wtorek (27 czerwca).

Zakwalifikowanie szpitala do sieci jest gwarancją, że Fundusz zawrze z nim umowę – bez konieczności uczestniczenia w postępowaniu konkursowym. Oznacza to, że szpitale będą miały zagwarantowane ryczałtowe finansowanie przez cztery lata. W województwie podkarpackim do sieci zakwalifikowanych zostało w sumie 31 szpitali. Sieć obejmuje również ambulatoryjną opiekę specjalistyczną w przychodniach przyszpitalnych oraz nocną i świąteczną opiekę zdrowotną.

Podział szpitali 
W sieci wyodrębnione zostały szpitale zabezpieczające podstawowe poziomy zabezpieczenia zdrowotnego, które zostały podzielone na szpitale I, II i III stopnia oraz szpitale zabezpieczające specjalistyczne poziomy zabezpieczenia zdrowotnego, w których wyodrębniono szpitale: pediatryczne, onkologiczne, pulmonologiczne oraz ogólnopolskie. 

W województwie podkarpackim szpitale, które znalazły się w sieci zostały podzielone następująco: 
- szpitale I stopnia: placówki powiatowe w Dębicy, Nisku, Nowej Dębie, Ustrzykach Dolnych, Lesku, ZOZ w Ropczycach, Kolbuszowej, Strzyżowie, Lubaczowie, Leżajsku, Łańcucie (Centrum Medyczne sp. z o.o.) oraz szpital Pro Familia z Rzeszowa,
- szpitale II stopnia: Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu, szpital w Jaśle, Przeworsku, Stalowej Woli, ZOZ nr 1 Rzeszowie (tzw. miejski przy ulicy Rycerskiej), Tarnobrzegu (wojewódzki), Krośnie (wojewódzki), Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 1 im. Chopina w Rzeszowie, Nowe Techniki Medyczne Szpital im. Świętej Rodziny w Rudnej Małej,
- szpitale III stopnia: szpital powiatowy w Mielcu, SP ZOZ w Sanoku, Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio w Przemyślu, Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 1 im. Królowej Jadwigi w Rzeszowie (ul. Lwowska), Rzeszowskie Centrum Chirurgii Naczyniowej i Endowaskularnej PAKS przy ulicy ks. Jałowego w Rzeszowie, - szpital onkologiczny lub pulmonologiczny: Szpital Specjalistyczny w Brzozowie, Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 1 w Rzeszowie (ul. Rycerska , Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 1 w Rzeszowie (ul. Fryderyka Szopena , SP ZOZ Górnie, - szpital ogólnopolski: SP ZOZ MSWiA (ul. Krakowska 16).

Celem utworzenia sieci szpitali (PSZ) jest poprawa opieki specjalistycznej nad pacjentami  i zapewnienie lepszych warunków funkcjonowania szpitali. W sieci znalazły się szpitale szczególnie istotne dla zapewnienia pacjentom dostępu do świadczeń zdrowotnych. Ich  funkcjonowanie i stabilność finansowania muszą być zapewnione ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne pacjentów.

Fot.
Kolbuszowski Szpital Powiatowy został zakwalifikowany do tzw. sieci szpitali Ministerstwa Zdrowia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE