Reklama

Kolbuszowski sąd wydał wyrok w sprawie znęcania się nad rodziną. Jaką karę wymierzył?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pixabay,com

Kolbuszowski sąd wydał wyrok w sprawie znęcania się nad rodziną. Jaką karę wymierzył?  - Zdjęcie główne

Mężczyzna za znęcanie się nad rodziną otrzymał karę w postaci grzywny. | foto pixabay,com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Sąd skazał mieszkańca powiatu kolbuszowskiego za znęcanie się nad rodziną. Jaką karę wymierzył wymiar sprawiedliwości?

Alfred O., mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, znęcał się nad swoją rodziną. Działo się to od grudnia 2020 roku do kwietnia 2021 roku. Oskarżony w chwili popełnienia przestępstwa miał 60 lat. Jak wyjaśnia prokurator Tomasz Chudzik, mężczyzna stosował wobec swojej żony i pełnoletniego syna przemoc psychiczną. 

Sędzia Marek Nowa, rzecznik Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu, wyjaśnił, że w sprawie tej zapadł nieprawomocny jeszcze wyrok, w którym sąd uznał oskarżonego za winnego popełnienia zarzucanych mu czynów i skazał go na karę grzywny w wysokości 1600 zł. 

Wyrok jest niski z uwagi na ograniczoną poczytalność oskarżonego. Prokurator Chudzik dodał, że mężczyzna miał założoną tzw. Niebieską Kartę. 

NIEBIESKA KARTA

Niebieska Karta to procedura mająca zapewnić bezpieczeństwo osobie, wobec której stosowana jest przemoc w rodzinie.

Procedura „Niebieskie Karty” (NK) to ogół czynności podejmowanych i realizowanych przez przedstawicieli jednostek pomocy społecznej, gminnych komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, policji, oświaty i ochrony zdrowia w związku z uzasadnionym podejrzeniem zaistnienia przemocy w rodzinie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy