Kolbuszowski Klub Kyokushin Karate zdobył osiem medali

Kolbuszowski Klub Kyokushin Karate zdobył osiem medali  - Zdjęcie główne

WIADOMOŚCI Jedenaście osób reprezentowało Kolbuszowski Klub Kyokushin Karate w kolejnym turnieju w ramach Ligi Karate Shinkyokushin. Podopieczni Romana Jemioło wywalczyli osiem medali.

Zawody w tarnowskiej hali TOSiR odbyły się 7 kwietnia. Organizatorem zawodów był Tarnowski Klub Sportowy Kyokushin Karate prowadzony przez sensei  Janusza Wdowiaka. Funkcję sędziego głównego zawodów pełnił szkoleniowiec kolbuszowskiej ekipy - sensei Roman Jemioło. W zawodach wzięło udział 201 zawodników reprezentujących 14 klubów karate z południowej Polski. Powalczyli zawodnicy m.in. z Brzozowa, Dąbrowy Tarnowskiej, Dębicy, Pustkowa, Sokołowa Małopolskiego, Czarnej czy Krosna.

- Dziewczęta i chłopcy startowali w formule kata (walka z cieniem), kumite (walka z rywalem) i kumite plus (mocniejsza grupa) z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe – opisywał trener Jemioło.

Kolbuszowski klub reprezentowało 11 zawodników. KKK wystąpił w składzie: Martyna Rębisz, Jakub Selwa, Kamil Jeż, Dawid Świątek, Jakub Bąba, Aleksander Sudoł, Michał Czachor, Seweryn Posłuszny, Julia Mazurek, Maciej Rzeszutek, Hubert Hodór. Nasi karatecy zdobyli w sumie 8 medali, w tym 4 złote, 2 srebrne i 2 brązowe.

W kata drugie miejsce zajął Jakub Bąba. W kumite pierwszy był Aleksander Sudoł. Brązowe medale zdobyli Michał Czachor i Seweryn Posłuszny. W kumite plus złote medale zdobyli Maciej Rzeszutek, Julia Mazurek, Kamil Jeż. Drugi był Dawid Świątek. – Wszystkim zawodnikom można pogratulować solidnych występów i determinacji – podsumował Jemioło.