Kolbuszowska Tiki-Taka uplasowała się tuż za trójką największych wojewódzkich ośrodków, a trener Bogdan Karkut według obiektywnej punktacji to drugi szkoleniowiec na Podkarpaciu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCIPodkarpacki Związek Lekkiej Atletyki sklasyfikował podkarpackie kluby w rankingu według punktacji w ramach systemu sportu młodzieżowego za 2018 rok.

Ranking został opublikowany na podstawie sukcesów poszczególnych klubów w międzywojewódzkich mistrzostwach, ogólnopolskiej olimpiadzie młodzieży, mistrzostwach Polski juniorów i młodzieżowców. Klasyfikację wygrała Victoria Stalowa Wola (188 pkt), druga jest Stal Mielec (166), a trzecia Resovia (159). Czwarta Tiki-Taka zdobyła 82 punkty. To najlepszy rok w krótkiej historii kolbuszowskiego klubu. W udanym 2017 roku nasi zdobyli 59 punktów.

Jeszcze lepiej nasi, a konkretnie Bogdan Karkut, wypadli w rankingu trenerów. Przez liczne sukcesy naszej młodzieży nasz szkoleniowiec został drugim trenerem na Podkarpaciu. Nagroda tym cenniejsza, że wywalczona według obiektywnych kryteriów, punktów. - To klasyfikacja wymierna, bo to za miejsca i punkty w MP i to jest prawdziwa satysfakcja. Plebiscyty nie mają dla mnie już żadnego znaczenia. Ile kto wyśle SMS-ów, ten wygra, więc to nie jest żadna satysfakcja. Zawsze jednak warto pokazywać tych, co coś osiągnęli na naszym podwórku – ocenia Karkut. Naszego trenera mocno raduje wysokie miejsce w rankingu całego klubu. – Wysokie miejsce na Podkarpaciu jest jakimś pozytywnym podsumowaniem 5 lat działalności Tiki-Taki. W klasyfikacji trenerów wyprzedziłem szkoleniowców kadry narodowej takich jak np. Piotrek Kowal, trener piątej na mistrzostwach Europy Anny Sabat – mówi Karkut.

- Za mną znalazł się m.in. legendarny Stanisław Anioł, trener m.in. Joanny Jóźwik, Janusz Mazur czy Stanisław Zioło z Mielca. To są duże nazwiska w Polsce.  Nigdy nie myślałem, że z zawodnikami z Kolbuszowej mogę być tak wysoko. Ale najwyraźniej się myliłem. Bo to jednak zawodnicy, a nie ja, wywalczyli te punkty – dodawał skromnie Karkut. – Ponadto w biuletynie zawarte było sprawozdanie prezesa okręgowego związku, który złożył specjalne gratulacje naszemu klubowi za osiągnięte wyniki i systematyczny postęp. Tylko Tiki-Taka została w ten sposób wyróżniona – opisywał trener naszego klubu.

Większość zawodników w naszym klubie prowadzi trener Karkut, ale ostatnio  grupę dzieci przejął Jacek Żądło. Większe ośrodki stać na to, by do pracy zaangażować więcej niż dwóch szkoleniowców. Nasze dzieci w drugi weekend grudnia pokazały się w turnieju w Mielcu, gdzie odbyły się halowe zawody mikołajkowe dla dzieci z rocznika 2004 i młodsi. Podopieczni Jacka Żądły wywalczyli wysokie miejsca. Dobrze zaprezentowała się m.in. Milena Dworak (2008 i młodsi), która była druga w konkurencji na 60 i na 300 metrów. Weronika Stąpor (rocznik 2006) była trzecia w rywalizacji na 60 metrów biegu przez płotki. Paweł Koźmic był trzeci na 60 metrów w roczniku 2006.  Na 300 metrów w roczniku 2004 trzeci był Piotr Sączawa. W walce na 300 metrów (rocznik 2006) trzecia była Karolina Korzępa.

Starsi zawodnicy w pierwszy weekend grudnia pokazali się w kolejnej edycji Biegu Zeloty w Głogowie Małopolskim (5 km). Po ścieżkach wokół Głogowa najlepiej z naszych poradził sobie Szymon Zięba, który zajął drugie miejsce. Wśród kobiet na czwartym miejscu (druga w kategorii 16-29 lat) uplasowała się Monika Węgrzyn. 71. miejsce zajął trener Bogdan Karkut. Dwunasta wśród kobiet i trzecia w swojej kategorii wiekowej (16-29 lat) była Karolina Zuber. Nasi biegacze rok zakończą biegiem sylwestrowym w Krakowie (5 km).