Reklama

Kolbuszowska policja podsumowała 2017 rok. Na drogach naszego powiatu zginęło mniej osób, niż rok wcześniej

Opublikowano:
Autor:

Kolbuszowska policja podsumowała 2017 rok. Na drogach naszego powiatu zginęło mniej osób, niż rok wcześniej  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Pięciu zabitych i 30 rannych - to tragiczny bilans ubiegłego roku na drogach powiatu kolbuszowskiego.

W 2017 roku na drogach powiatu kolbuszowskiego wydarzyło się 25 wypadków. To o dwa mniej niż w roku wcześniejszym. Zmniejszyła się także liczba ofiar śmiertelnych oraz rannych. W ubiegłym roku w naszym regionie zginęło pięć osób, podczas gdy w 2016 roku śmierć poniosło siedem osób. We wszystkich wypadkach poszkodowanych zostało 30 osób. To o sześć mniej niż w 2016 roku.

O ile liczba wypadków drogowych w porównaniu z poprzednimi latami spadła, to niestety wzrosła i to znacząco liczba odnotowanych kolizji. W 2017 roku policjanci interweniowali aż 474 razy przy tego typu zdarzeniach (w roku wcześniejszym podobnych zgłoszeń było 391).

- Są to często uszkodzenia pojazdów na parkingach czy najechania na tył pojazdu poprzedzającego. Takich zdarzeń mamy stosunkowo dużo - zaznacza mł. insp.Marzena Woźnik, zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kolbuszowej. Na szczęście wszystkie kolizje pociągnęły za sobą wyłącznie straty materialne.

Wzrosła także ogólna liczba zdarzeń drogowych (wypadków i kolizji). W 2017 roku kolbuszowska komenda odnotowała łącznie 499 zdarzeń, to jest o 81 więcej niż w 2016 roku. - To tendencja ogólnokrajowa, zauważalna nie tylko na terenie naszego powiatu - podkreśla zastępca komendanta.

W ubiegłym roku kolbuszowscy policjanci z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego ujawnili w sumie 5774 wykroczeń. Aż 85 proc. z ujawnionych i represjonowanych wykroczeń stanowiły naruszenia przepisów ruchu drogowego.

Sprawcy wykroczeń nie uniknęli kar. Najczęściej kończyło się nałożeniem mandatu karnego. Tych w minionym roku policjanci wystawili aż 3741 (na łączną kwotę 550 tys. zł). Zdarzyły się też i takie sytuacje, kiedy mundurowi byli zmuszeni skierować wniosek o ukaranie do sądu. Takich pism przygotowali 433. W niektórych przypadkach skończyło się tylko na pouczeniu (w 2017 roku funkcjonariusze pouczyli 1102 sprawców).


Niebezpieczne ulice w Kolbuszowej (kolizje i wypadki odnotowane w 2017 roku):

Obrońców Pokoju - 23 kolizje
Plac Wolności - 12 kolizji
Rzeszowska - 11 kolizji
Kościuszki - 9 kolizji
Jana Pawła II - 5 zdarzeń: 1 wypadek (1 osoba ranna), 4 kolizje
Ruczki - 5 kolizji
Towarowa - 4 kolizje
Piekarska - 3 kolizje
Partyzantów - 3 kolizje
Piłsudskiego - 2 kolizje
Kolejowa - 2 kolizje
Narutowicza - 2 kolizje
Krzaklewskiego - 2 zdarzenia: 1 wypadek (1 osoba ranna), 1 kolizja
Bytnara - 1 kolizja
11 Listopada - 1 kolizja
Nowe Miasto - 1 kolizja


Więcej w aktualnym Korso

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE