Reklama

Kolbuszowska Nocna Droga Krzyżowa 2021. Sprawdź trasy [MAPA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ponad 20, 30, 40 lub 50-kilometrowa wędrówka nocą w samotności i milczeniu - do takiego wyzwania zachęca kolbuszowska parafia.

Po rocznej przerwie kolbuszowska kolegiata organizuje 26 marca (piątek) kolejną edycję nocnej drogi krzyżowej. Rozpocznie się ona mszą świętą w kolegiacie w Kolbuszowej o godz. 20. 

- To wyzwanie. Człowiek zdany jest wyłącznie na siebie i własne siły. Dostaje do ręki opis trasy i rozważania – 14 stacji męki Jezusa. Doświadcza bólu, zmęczenia, ale dzięki temu sprawdza i przekracza siebie. To ćwiczenie fizyczne i duchowe, po którym każdy może zostać odmieniony

- czytamy na stronie kolegiaty.


ZOBACZ TAKŻE: Podkarpacie: Wypadek w Pilźnie. Nie żyje 18-latka [ZDJĘCIA]

 

Organizatorzy przygotowali cztery trasy liczące od 21 do 50 km. 

I trasa: Kolbuszowa  Kolegiata – Werynia – Zembrza – Przewrotne – Widełka –  Kłapówka – Werynia – Kolbuszowa Kolegiata (37 km)

 

II trasa: Kolbuszowa Kolegiata  – Mechowiec – Poręby Dymarskie – Cmolas – Trzęsówka – Ostrowy Tuszowskie – Kosowy – Świerczów – Kolbuszowa  Kolegiata (52 km)

 

III trasa: Kolbuszowa – Domatków – Bukowiec – Kupno – Widełka – Kłapówka – Kolbuszowa Górna – Kolbuszowa  Kolegiata (32 km)

 

IV trasa: Kolbuszowa – Nowa Wieś – Siedlanka – Izdebnik – Świerczów – Kolbuszowa Dolna – Kolbuszowa  Kolegiata (21 km)

 

Zgłaszać się można poprzez stronę www. Każdy uczestnik otrzyma pakiet, w którym znajduje się m.in. odblask, opis trasy, rozważania, magnez oraz długopis.

- Pakiet podstawowy kosztuje 7 zł i jest on obowiązkowy dla każdego. Jest te z możliwość zakupienia kubka z tegorocznym logiem Kolbuszowskiej Nocnej Drogi Krzyżowej za dopłatą 10 zł. Pakiet będzie do odebrania przy kolegiacie 26 marca od godz. 18 z zachowaniem zaleceń epidemicznych

- dodają organizatorzy. 

Każdy uczestnik Kolbuszowskiej Nocnej Drogi Krzyżowej będzie odpowiadał sam za siebie tak, jak na szlakach turystycznych, gdzie każdy wędruje na własną odpowiedzialność.

- Przed wyjściem proponujemy poinformować kogoś z rodziny, że wybieramy się na daną trasę, zabrać ze sobą telefon komórkowy. Na trasie nie ma zabezpieczenia medycznego oraz samochodów towarzyszących.

W razie problemów ze zdrowiem lub opadnięcia z sił, uczestnicy na własną rękę organizują sobie pomoc

- czytamy na stronie kolegiaty.

Więcej informacji na plakatach, stronie internetowej kolegiaty, facebooku oraz osobiście u ks. Mateusza Olbrot lub Pawła Pastuły.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy