Reklama

Z Raniżowa wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. To już jutro

Opublikowano: czw, 4 kwi 2019 07:30
Autor:

Z Raniżowa wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. To już jutro  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ekstremalna Droga Krzyżowa, podczas której wierni nocą przejdą 41 km, wyruszy z Raniżowa w najbliższy piątek, 5 kwietnia.

 Uczestnicy raniżowskiej EDK wyruszą w ponad 40 - kilometrową drogę po nabożeństwie, które zostanie odprawione w piątek, 5 kwietnia, o godz. 20 w kościele w Raniżowie. 

Trasa im. Sługi Bożego ks. Stanisława Sudoła będzie przebiegać przez: Raniżów, Staniszewskie, Zielonkę, Mazury, Turkę, Posuchy, Poręby Wolskie, Wolę Raniżowską, Lipnicę, Dzikowiec i Zembrzę, skąd jej uczestnicy wrócą do Raniżowa. 

 Trasa jest szczegółowo opisana zarówno w wersji tradycyjnej jak i w wersji na smartfony. Dla każdego z uczestników drogi organizatorzy przygotowują drewniany krzyż, który będzie można zabrać na drogę. 

Wszelkie dodatkowe informacje na temat zapisów, przebiegu oraz idei Ekstremalnej Drogi Krzyżowej dostępne są na stronie edk.org.pl oraz na profilu fb/Ranizow.edk.

 

Link do trasy: TUTAJOD organizatorów raniżowskiej EDK - INFORMACJE DODATKOWE O TRASIE

Trasa raniżowskiej EDK rozpoczyna się w kościele parafialnym w Raniżowie a kończy przy Figurze Jezusa Miłosiernego na rynku w Raniżowie. Trasa w większości przebiega drogami utwardzonymi, jest tez kilka odcinków dróg polnych i leśnych. W czasie przejścia z Raniżowa do Staniszewskiego bezwzględnie idziemy chodnikiem. Wyruszamy po Mszy Świętej o godz. 20.00. Trasę każdy pokonuje we własnym tempie, idziemy pojedynczo lub w niewielkich grupach. Poszczególne stacje EDK będą dodatkowo oznaczone białymi zniczami. Pamiętamy o regule milczenia, trasę pokonujemy w taki sposób aby innym nie przeszkadzać w modlitwie i skupieniu. Jedynie rozważania stacji drogi krzyżowej można odczytać głośno.

  Od godziny 20.00 w przedsionku kościoła sprzedaż pakietów uczestnika w cenie 15 zł. Na zakończenie Mszy każdy uczestnik EDK otrzyma drewniany krzyż, który zabierzemy na drogę. W razie potrzeby dodatkowych informacji proszę o telefon: 888 126 008. Z uwagi na ponad 40 kilometrów do przejścia, porę nocną oraz brak zabezpieczenia medycznego, zaleca się udział w EDK osobom o dobrej kondycji fizycznej.

Początek  raniżowskiej EDK jest w  kościele parafialnym w Raniżowie. Obok kościoła jest duży parking gdzie można zostawić samochód. Zarówno dojazd jak i powrót każdy organizuje sobie we własnym zakresie.
Każdy z uczestników powinien mieć kamizelkę odblaskową oraz latarkę, najlepiej czołową. Proszę pamiętać, że na trasie EDK nie ma zabezpieczenia medycznego oraz samochodów towarzyszących. W razie problemów ze zdrowiem lub opadnięcia z sił, uczestnicy na własną rękę organizują sobie pomoc. Każdy uczestnik musi pamiętać aby zaprać ze sobą coś do jedzenia i do picia. Bardzo proszę aby tam, gdzie to jest możliwe poruszać się po chodniku, zwłaszcza na odcinku z kościoła w Raniżowie do miejscowości Staniszewskie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.