Reklama

Kolbuszowscy urzędnicy zaglądną do koszów

Opublikowano: sob, 2 mar 2019 11:08
Autor:

Kolbuszowscy urzędnicy zaglądną do koszów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ponad setka osób zadeklarowała, że śmieci będzie jednak sortować, po tym jak radni miejscy zdecydowali o podwyżce odpadów dla mieszkańców gminy Kolbuszowa. Czy tak faktycznie będą robić? To sprawdzą urzędnicy.

W lutym do mieszkańców całej gminy Kolbuszowa trafiły listy z kolbuszowskiego magistratu, informujące o podwyżce opłat za śmieci. Tę radni uchwalili na sesji 28 grudnia ubiegłego roku. 

Tańsza segregacja 

Po otrzymaniu informacji o podwyżce cen część osób zdecydowała się na segregację odpadów, za których odbiór płaci się mniej. - Zmienionych zostało ponad sto deklaracji i wciąż przychodzą nowe osoby - mówi nam Kazimierz Kret, kierownik Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Urzędzie Miejskim w Kolbuszowej. 

Przykładowo rodzina czteroosobowa, niesortująca śmieci i mieszkająca w mieście, po podwyżce powinna płacić miesięcznie 69 zł (wcześniej 46 zł). Po przejściu na segregację będzie to 51 zł.

A może kody?

Czy jednak sama zmiana deklaracji faktycznie spowoduje, że śmieci będą sortowane przez mieszkańców? To zamierzają sprawdzić urzędnicy. W planie są kontrole wystawionych do wywozu kubłów na śmieci.

- Jeżeli znajdą się w nich odpady, które powinny zostać umieszczone w specjalnie przeznaczonych do tego kolorowych workach, wówczas będziemy interweniować - mówi Kazimierz Kret. 

Urzędnicy zastanawiają się również nad wprowadzeniem kodów kreskowych, które miałyby być przyklejane na wspomnianych workach na segregowane odpady. Wówczas łatwo będzie ustalić, kto odpady faktycznie sortuje i czy robi to prawidłowo. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 lata temu | ocena +6 / -0

    Skąd to się bierze?

     To warto wiedzeć... W wielu gminach Polski zapowiadane są horrendalnie wysokie bo nawet ponad 100 procentowe podwyżki comiesięcznych opłat za usuwanie śmieci – www.portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/burmistrz-o-podwyzkach-oplat-za-odpady-katastrofa-i-masakra,118099.html ... Warto więc zapoznać się jak to jest we Wspólnocie Europejskiej... C... Rozwiń