Reklama

Reklama

Kolbuszowscy policjanci zatrzymali w tym roku już 55 pijanych kierowców

Opublikowano: ndz, 16 wrz 2018 10:00
Autor:

Kolbuszowscy policjanci zatrzymali w tym roku już 55 pijanych kierowców  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W powiecie kolbuszowskim co chwilę słyszymy o jakimś wypadku z udziałem kierowcy, jadącego na dwóch gazach. Jak należałoby temu zapobiec?

Najlepszym sposobem, aby zapobiec tragedii, jest szybka reakcja. Jeżeli mamy chociażby podejrzenie, że ktoś nietrzeźwy prowadzi samochód, w pierwszej kolejności powinniśmy zawiadomić policję.

Reakcja

Dzwoniąc na policję i zgłaszając fakt, że osoba pijana kieruje samochodem, powinniśmy podać jak najwięcej szczegółów, tak, aby policja mogła szybko zlokalizować miejsce oraz osobę łamiącą przepisy.

- Dyżurny w przeważającej części przypadków ma do czynienia ze zgłoszeniami telefonicznymi - informuje Jolanta Skubisz - Tęcza, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej.

- Podczas przyjmowania zgłoszenia o wydarzeniu obowiązują pewne zasady postępowania, wynikające z obowiązujących przepisów - mówi rzeczniczka i dodaje, że jeżeli ustalenie danych i okoliczności związanych ze zdarzeniem jest niemożliwe z powodu zerwania kontaktu telefonicznego lub utrudnione ze względu na zły stan osoby zgłaszającej, np. nietrzeźwość, szok, doznane obrażenia, wówczas dyżurny jednostki niezwłocznie poleca sprawdzić informacje uzyskane podczas zgłoszenia. Sprawdza się także anonimową informację, gdy jej treść uzasadnia przypuszczenie, że wydarzenie już zaistniało lub nastąpi.

Anonim

- Najczęściej zgłoszenia anonimowe, które kierowane są do naszej jednostki, dotyczą podejrzenia kierowania w stanie nietrzeźwości - potwierdza przedstawicielka policji. - Pojawiają się również inne zgłoszenia  m.in. dotyczące przypadków znęcania się nad zwierzętami, jak również biegających bez opieki psów i inne. Niestety, często się zdarza, że zgłoszenia anonimowe podawane są w bardzo nieprecyzyjny sposób, co sprawia trudność policjantom w ustaleniu na przykład dokładnego miejsca zdarzenia. Niemniej jednak wszystkie zgłoszenia są sprawdzane - zapewnia funkcjonariuszka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.