Reklama

Kolbuszowscy policjanci zaangażowani w sytuację w Ukrainie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Korso Kolbuszowskie

Kolbuszowscy policjanci zaangażowani w sytuację w Ukrainie  - Zdjęcie główne

Policjanci w Kolbuszowej również angażują się w sytuację w Ukrainie. | foto Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Bezpieczeństwo na drogach w powiecie kolbuszowskim, organizacja ruchu na głównych traktach, aby był on płynny oraz wzmożone kontrole - policjanci z Kolbuszowej zaangażowani w sytuację w Ukrainie.

Sytuacja za wschodnią granicą postawiła przed policjantami nowe zadania. Funkcjonariusze z KPP w Kolbuszowej dbają nie tylko o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu kolbuszowskiego, ale starają się tak organizować ruch, by na głównych ciągach komunikacyjnych mógł on odbywać się płynnie i nie dochodziło tam do zdarzeń drogowych. Swoją pomocą służą także kolegom z przygranicznych powiatów.

- Od kilku dni, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej, monitorują płynność ruchu na drodze krajowej nr 9 oraz drogach wojewódzkich przebiegających przez powiat kolbuszowski. Policyjne patrole pomagają w bezpiecznym przemieszczaniu się pojazdów transportujących osoby uciekające przed wojną na Ukrainie oraz te przewożące pomoc humanitarną. W ramach realizowanych zadań kolbuszowscy policjanci wspierają także swoich kolegów z przygranicznych powiatów naszego województwa

- relacjonuje kom. Jolanta Skubisz-Tęcza, oficer prasowy KPP w Kolbuszowej.

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów Zarząd Terenowy w Kolbuszowej włączył się również we wsparcie akcji :„Pomoc ukraińskim  Policjantom” koordynowanej przez Zarząd Główny NSZZ Policjantów. Zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na zakup niezbędnego sprzętu dla ukraińskich funkcjonariuszy m.in. kamizelek kuloodpornych, hełmów, opatrunków osobistych.  

- Mając na względzie organizowaną przez różne organizacje pomoc rzeczową lub finansową, apelujemy o rozsądek i zachowanie podstawowych zasad ostrożności. Pamiętajmy, że oszuści wykorzystują każdą, nawet bardzo poważną sytuację, aby osiągnąć swój cel

- przestrzega przedstawicielka kolbuszowskiej policji.

Dlatego wspomagając finansowo obywateli z Ukrainy np. poprzez m.in. internetowe zbiórki, policja zweryfikuje ich wiarygodność.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy