Reklama

Kolbuszowscy policjanci rozpoczynają działania „Wszystkich Świętych 2021”

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: KPP Kolbuszowa

Kolbuszowscy policjanci rozpoczynają działania „Wszystkich Świętych 2021” - Zdjęcie główne

foto KPP Kolbuszowa

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Od piątku funkcjonariusze czuwać będą nad bezpieczeństwem tych, którzy wybierają się w podróż i będą odwiedzać groby swoich bliskich. Apelujemy do kierowców o bezpieczną, odpowiedzialną i ostrożną jazdę oraz do pieszych o stosowanie się do obowiązujących przepisów.

Działania "Wszystkich Świętych 2021" będą trwać od 29 października do 2 listopada. W okresie działań głównym zadaniem policjantów będzie przede wszystkim dbałość o płynność i porządek ruchu. Funkcjonariusze będą czuwać nad bezpieczeństwem zarówno na głównych szlakach komunikacyjnych, jak i też na lokalnych odcinkach dróg, zwłaszcza w pobliżu cmentarzy. Właśnie w rejonie nekropolii można się będzie spodziewać dodatkowych patroli.

W tych dniach najważniejsza będzie cierpliwość i ostrożność za kierownicą.

- Apelujemy o to, aby zwracać uwagę na oznakowanie i polecenia policjantów. Jeśli będzie taka potrzeba, w miejscach wzmożonego ruchu lub tam, gdzie będą się tworzyć zatory, funkcjonariusze będą ręcznie kierować ruchem. Pamiętajmy, że gesty i polecenia podawane przez policjanta mają absolutny priorytet

- przypomina komisarz Jolanta Skubisz-Tęcza, z KPP w Kolbuszowej. 

W ramach działań policjanci będą zwracać szczególną uwagę na:

  • na trzeźwość kierowców,
  • właściwe używanie świateł,
  • na stosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa przez wszystkie osoby jadące w pojazdach,
  • przekraczanie dozwolonej prędkości,
  • nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu,
  • wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych,
  • omijanie pojazdów, które utknęły w zatorze,
  • używanie telefonów komórkowych wbrew przepisom,
  • właściwe parkowanie pojazdów,
  • funkcjonariusze będą sprawdzać również, czy miejsca parkingowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych są zajmowane przez osoby posiadające odpowiednie uprawnienia.
Policjanci będą zwracać również szczególną uwagę za prawidłowe zachowanie pieszych, w tym korzystanie z przejść dla pieszych, poruszanie się prawidłową stroną jezdni, używanie elementów odblaskowych podczas przemieszczania się poza obszarem zabudowanym

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy