Reklama

Kolbuszowscy policjanci o bezpieczeństwie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI O tym, jak ważne są zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, uświadamiali kolbuszowscy policjanci uczniom pierwszych klas ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kolbuszowej i Kolbuszowej Górnej. Spotkanie zorganizowano w ramach działań profilaktycznych pn. „Bezpieczeństwo - pierwsza klasa”.

Każdego roku, wraz z rozpoczęciem nauki w szkołach, funkcjonariusze podejmują działania o charakterze informacyjno-edukacyjnym, skierowane na bezpieczeństwo dzieci w ruchu drogowym. W tym roku tematyka ta jest omawiana w ramach działań „Bezpieczeństwo - pierwsza klasa” skierowanych szczególnie do uczniów rozpoczynających w tym roku naukę. Podczas spotkań policjanci przekazują informacje dotyczące właściwego poruszania się po drogach, szczególnie w ruchu pieszym. Funkcjonariusze zwracają też uwagę na właściwy sposób podróżowania w samochodach.

Asp. Beata Chmielowiec i kom. Jolanta Skubisz-Tęcza, spotkały się z uczniami klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kolbuszowej na terenie miasteczka ruchu drogowego. Pierwszaki zapoznały się m.in. z zasadami przechodzenia przez przejście dla pieszych, na specjalnie do tego przeznaczonym placu.

- Na prawdziwej jezdni, ćwiczyli bezpieczne przechodzenie uczniowie pierwszej klasy ze Szkoły Podstawowej w Kolbuszowej Górnej. Na usytuowanej tuż obok szkoły drodze krajowej nr 9 jest bardzo duże natężenie ruchu. Wspólne ćwiczenia pod okiem policjantów i pana przeprowadzającego dzieci, mają przede wszystkim na celu, utrwalenie prawidłowych zasad przechodzenia przez jezdnię

- informuje kom. Jolanta Skubisz-Tęcza, oficer prasowy KPP w Kolbuszowej

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy