Reklama

Kolbuszowscy policjanci będą udzielać porad i pomocy prawne

Opublikowano:
Autor:

Kolbuszowscy policjanci będą udzielać porad i pomocy prawne - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Dzisiaj rozpoczął się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Do 28 lutego informacji prawnej udzielać będą nie tylko adwokaci, radcowie prawni, notariusze, aplikanci adwokaccy, radcowscy i notarialni, ale także prokuratorzy, funkcjonariusze policji, czyli osoby które posiadają specjalistyczną wiedzę dotyczącą postępowania przygotowawczego oraz - w zakresie postępowania wykonawczego - kuratorzy sądowi i komornicy.

Gospodarzem inicjatywy „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” jest Ministerstwo Sprawiedliwości. Podstawowym celem projektu jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Przedsięwzięcie to realizowane jest we współpracy z innymi instytucjami, w tym m.in. sądami, prokuraturami, jednostkami organizacyjnymi Policji, organizacjami pozarządowymi.

W tym roku Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem odbędzie się w dniach od 21 do 28 lutego. W komendach miejskich i powiatowych na Podkarpaciu wyznaczone będą dyżury.
Osoby zainteresowane będą mogły uzyskać pomoc i bezpłatne porady. Dyżurujący policjanci będą także kierować pokrzywdzonych, w celu uzyskania dalszego wsparcia, do podmiotów, które świadczą pomoc z Funduszu Sprawiedliwości - Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Lista organizacji znajduje się na stronie: funduszsprawiedliwości.gov.pl.

Kolbuszowscy policjanci również włączają się w przedsięwzięcie i w ramach Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem i będą udzielać porad i pomocy prawnej.
- Zainteresowanych zapraszamy na rozmowę do budynku kolbuszowskiej jednostki, przy ul. Plac Wolności 1,  w dni robocze w godz. od 8:00 -14:00 - przekazał rzecznik prasowy z KPP w Kolbuszowej. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE