Reklama

Kolbuszowianki na „czarnym proteście”

Opublikowano:
Autor:

Kolbuszowianki na „czarnym proteście” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI ,,Ręce precz od kobiet!”, „No woman no kraj!”, „Jeszcze Polka nie zginęła” i wiele innych haseł można było usłyszeć w poniedziałek (3 października) w niemal całej Polsce. Mieszkanki Kolbuszowej przyłączyły się także do manifestacji, które przeszły ulicami Rzeszowa i Krakowa.

Akcja, zapoczątkowana na Facebooku, była reakcją na projekt „Stop Aborcji”, wprowadzający całkowity zakaz przerywania ciąży oraz kary m.in. dla kobiet, które poddadzą się aborcji. W poniedziałek ulicami wielu miast Polski przeszły „czarne marsze” będące wyrazem sprzeciwu wobec możliwości zaostrzenia przepisów dotyczących aborcji. W manifestacjach wzięły udział mieszkanki Kolbuszowej: Renata Rodewald-Soja i Dominika Soja-Blat, czyli mama z córką. Obie panie mogły liczyć na wsparcie mężów. - Dlaczego wzięłam udział w czarnym proteście? - powtarza nasze pytanie Dominika. - Właściwie nie wyobrażam sobie, że miałabym postąpić inaczej. Jedną z ważniejszych wartości, jakie wpajali mi rodzice od najmłodszych lat, było poszanowanie wolności każdego człowieka, w tym także wolności wyboru w każdej kwestii, która nas dotyczy. Dlatego zawsze, kiedy tę wolność będą chcieli mi zabrać lub ograniczyć, będę głośno krzyczeć i walczyć o swoje prawa – mówi kobieta i dodaje: - My przecież wcale nie jesteśmy „zwolenniczkami” aborcji, jak chcą nam wmówić przeciwnicy tego protestu. Jesteśmy za wolnym wyborem. Za tym, żeby każda z nas miała możliwość postępować zgodnie z własnym sumieniem.

Więcej w 40 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE