Reklama

Reklama

Kolbuszowianie uczcili pamięć powstańców |ZDJĘCIA|

Opublikowano: 1 sierpnia 2019 21:25
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI 75 lat temu wybuchło Powstanie Warszawskie. Pamięć o jego bohaterach uczczono w Kolbuszowej, przed pomnikiem na kolbuszowskim rynku. Znicze zapalano dwukrotnie.

Jako pierwsi, przed południem, na rynku pojawili się: poseł Zbigniew Chmielowiec, starosta Józef Kardyś, burmistrz Jan Zuba i Krzysztof Matejek, sekretarz gminy Kolbuszowa, którzy złożyli przed monumentem wiązanki.

Kilka godzin później, w tym samym miejscu, kilkanaście osób zapaliło znicze, ale uczcić pamięć bohaterów. Organizatorem tej akcji była Młodzież Wszechpolska i Ruch Narodowy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +2 / -0

    patriota

    Pierwsi przyszli zapalić świeczki z musu i to w godzinach pracy a drudzy zapalili znicze z szacunku dla Powstańców. Czaisz różnice?

  • 2 lata temu | ocena +2 / -0

    ciekawy

    Wstydem jest,ze tylko kilka osób przyszło uczcić kolejna rocznice próby zerwania wiezów niemieckich ze zniewolonego kraju.Czy z młodzieżą mozna jeszcze o czymś dyskutować oprócz budowy lidla w Kolbuszowej?