Reklama

Kolbuszowa z dostępem do autostrady

Opublikowano:
Autor:

Kolbuszowa z dostępem do autostrady - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI – Jestem przekonany na 90 procent, że ten węzeł powstanie – tak poseł Zbigniew Chmielowiec ocenia szansę budowy nowego połączenia, które mieszkańcom Kolbuszowej znacznie skróciłoby czas dojazdu do A4.

W tym momencie, żeby dojechać do autostrady, mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego muszą korzystać albo z węzła w Rudnej Małej, albo tego, który zlokalizowany jest za Kamionką. Dojazd do nich zabiera nie tylko cenny czas, ale i pieniądze, które trzeba przeznaczyć na paliwo. Nowe rozwiązanie miałoby to zmienić.

Długa batalia
Tak naprawdę pomysł węzła autostradowego prowadzącego do Kolbuszowej nowy nie jest. Pojawił się już kilkanaście lat temu. Wtedy jednak spalił na panewce. – O takim rozwiązaniu myśleli zarówno kolbuszowscy samorządowcy, jak i przedsiębiorcy. Niestety, węzeł ten na etapie projektowania autostrady, pomimo długiej batalii, został pominięty – wyjaśnia poseł Zbigniew Chmielowiec. Potwierdza to burmistrz Jan Zuba. – Tłumaczono nam wówczas, że odległość pomiędzy poszczególnymi węzłami nie może być zbyt bliska. W związku z tym, jeszcze w latach 90. tego węzła nie zaprojektowano. Życie pokazało jednak, że w tym miejscu być powinien – zauważa włodarz gminy.

Więcej w Korso nr 25/22.06.2016

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE