Reklama

KOLBUSZOWA. Właściciel kategorycznie nie zgadza się na przebudowę skrzyżowania

Opublikowano:
Autor:

KOLBUSZOWA. Właściciel kategorycznie nie zgadza się na przebudowę skrzyżowania - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Niefortunnie usytuowane przejście dla pieszych i zła widoczność takich argumentów użył radny Michał Karkut w swojej interpelacji. Czy gmina zgodzi się na wykup działek?

- Skrzyżowanie ul. Jana Pawła II z ulicą Obrońców Pokoju przysparza kierowcom sporo problemów - wyjaśniał w swoje prośbie samorządowiec z Kolbuszowej Górnej. 

Kierowcy poruszający się po wspomnianych traktach, skręcając jak i z niej wyjeżdżając, narzekają na ograniczone pole widzenia w przypadku, gdy jednocześnie wyjeżdżają z niej samochody w kierunku centrum Kolbuszowej lub w kierunku Nowej Wsi.

Nie widać 

Odpowiedź w tej sprawie przyszła z urzędu miasta. Wiceburmistrz Kolbuszowej przypomniał, że rozbudowa drogi była realizowana na podstawie decyzji zatwierdzającej podział działek. 

W konsekwencji pozwoliło to na wykonanie inwestycji i zmianę organizacji ruchu. Według samorządowca z Kolbuszowej Górnej przebudowa tego skrzyżowania poprzez budowę podobnego pasa, jaki powstał przy skrzyżowaniu ul. Obrońców Pokoju z ul. Grunwaldzką, byłaby rozwiązaniem przestawionych problemów. Nie obędzie się to jednak bez przejęcia przez magistrat potrzebnych działek do tego działania.

- Zastosowane rozwiązania uwarunkowane były między innymi lokalizacją istniejącego uzbrojenia niezwiązanego z potrzebami drogi, które nie może znajdować się w jezdni - wyjaśnił Marek Gil. Jak dowiadujemy się dalej, w trakcie opracowywania dokumentacji odbyły się konsultacje społeczne. Na spotkaniu właściciele działek dzielonych wnosili swoje uwagi odnośnie planowanych inwestycji i zagospodarowaniu wspomnianego obszaru. 

5 marca do kolbuszowskiego urzędu wpłynęło pismo właściciela działki, który to kategorycznie nie zgadza się na pomniejszenie działki na rzecz przebudowy skrzyżowania. - Z uwagi na powyższe podjęcie jakichkolwiek działań musi być poprzedzone opracowaniem koncepcji przebudowy skrzyżowania, która określi zakres gruntów koniecznych do pozyskania - wyjaśnił Marek Gil, zastępca burmistrza. 

Zebra za blisko

- Pragnę również zwrócić uwagę na bardzo niefortunne usytuowanie przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II z ul. Obrońców Pokoju, które również utrudnia manewry kierowcom - apeluje radny. Zdaniem radnego Karkut należy zastanowić się nad przesunięciem go w kierunku budynku Poczty Polskiej.

Co do przejścia dla pieszych w obrębie skrzyżowania z ulicą Obrońców Pokoju, przedstawiciele magistratu mają zwrócić się do starosty kolbuszowskiego o ponowne przeanalizowanie przez komisję do spraw organizacji ruchu zatwierdzonego projektu stałej organizacji ruchu na tej drodze. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE