Reklama

Kolbuszowa. Więcej sprzętu rehabilitacyjnego do wypożyczenia

Opublikowano:
Autor:

Kolbuszowa. Więcej sprzętu rehabilitacyjnego do wypożyczenia - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ponad 570 tys. zł otrzymał samorząd powiatu kolbuszowskiego oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kolbuszowej. Pieniądze zostaną przeznaczone na doposażanie wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego działającej w starostwie.

- Otrzymane fundusze pozwolą na zakup sprzętów, z których nieodpłatnie będą korzystać potrzebujący mieszkańcy naszego powiatu – podkreśla Józef Kardyś, starosta kolbuszowski.

Dla osób niepełnosprawnych

Na liście sprzętów, które już wkrótce pojawią się w powiatowej wypożyczalni, znajduje się m.in. schodołaz osobowy z krzesełkiem. Jest to urządzenie, które pomaga w pokonywaniu barier, z jakimi borykają się osoby niepełnosprawne. Jego zadaniem jest pomoc przy wjeżdżaniu i zjeżdżaniu po schodach. Ponadto zakupiony zostanie przenośny koncentrator tlenu oraz rotor elektryczny ze statywem, który służy do ćwiczeń biernych i czynnych dolnych i górnych kończyn.

Kupionych zostanie 30 łóżek rehabilitacyjnych elektrycznych, 5 rowerów stacjonarnych zwykłych, 5 rowerów stacjonarnych poziomych, 8 koncentratorów tlenu. W planach jest także zakup 8 wózków inwalidzkich, 8 balkoników 4-kołowych z siedziskiem. Dodatkowo instytucja nabędzie 3 trampoliny zdrowotne, 3 podnośniki wannowe i wiele innych niezbędnych przedmiotów.

Nieodpłatnie dla mieszkańców

- Wszystkie sprzęty dostępne będą nieodpłatnie mieszkańcom powiatu kolbuszowskiego - wyjaśnia Barbara Żarkowska, z promocji powiatu. Wyposażenie to będzie dla tych, którzy ze względu na wiek, stan zdrowia czy niepełnosprawność wymagają opieki lub wsparcia w codziennym funkcjonowaniu oraz stosowaniu sprzętu pielęgnacyjnego, rehabilitacyjnego lub wspomagającego.

W ubiegłym roku do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kolbuszowej wpłynęło 251 wniosków od mieszkańców o nieodpłatne użyczenie sprzętu rehabilitacyjnego. Natomiast w pierwszej połowie tego roku wpłynęły już 132 takie wnioski.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE