Reklama

KOLBUSZOWA. Ważne informacje dla wiernych z kolbuszowskiej kolegiaty

Opublikowano: czw, 26 mar 2020 10:34
Autor:

KOLBUSZOWA. Ważne informacje dla wiernych z kolbuszowskiej kolegiaty  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI - Dostosowujemy się do nowej rzeczywistości. Dzisiaj na porannej mszy było kilka osób. Ludzie zaczynają słuchać - mówi ks. Lucjan Szumierz, proboszcz Parafii pw. Wszystkich Świętych w Kolbuszowej.

Duchowny apeluje do wiernych o przestrzeganie nowych zaleceń oraz informuje o zarządzeniu Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie, które mówi, że: 

  1. Biskup Rzeszowski udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i inne święta nakazane wszystkim diecezjanom oraz wiernym przebywającym na terytorium Diecezji Rzeszowskiej. Dyspensa jest ważna od 28 marca 2020 r. aż do odwołania.
  2. Wierni są proszeni, aby dostosowali się do zarządzeń władz państwowych. W czasie mszy świętej w kościele może przebywać do 5 osób.
  3. Kościół pozostaje otwarty dla wiernych w ciągu dnia.
  4. Sakramentów udzielamy na wyraźną prośbę parafian. (724 001 190)
  5. Odwołujemy nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Na stronie internetowej będzie transmisja Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 16.30, oraz Gorzkich Żali w niedzielę o 16.
  6. Obrzędy pogrzebu należy ograniczyć do Stacji na cmentarzu. Mszę Świętą pogrzebową należy odprawić tylko z udziałem najbliższej rodziny. (5 osób)
  7. Odwołujemy odwiedziny chorych. Posługę świadczymy w niebezpieczeństwie śmierci.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE