Reklama

Reklama

KOLBUSZOWA. W szpitalu odwołano zaplanowane operacje

Opublikowano: 13 stycznia 2020 12:21
Autor:

KOLBUSZOWA. W szpitalu odwołano zaplanowane operacje - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI - Sytuacja jest trudna. Szukamy anestezjologa w trybie pilnym - mówi Zbigniew Strzelczyk, dyrektor kolbuszowskiego szpitala. Jak wyjaśnia, dzisiaj (13 stycznia) w placówce nie odbyły się zaplanowane wcześniej operacje i zabiegi.

Powodem jest brak lekarzy tej specjalizacji. Z czterech, którzy pracują w szpitalu, jeden przebywa na planowanym urlopie, drugi jest na zwolnieniu lekarskim a z trzecim trwają rozmowy dotyczące warunków zatrudnienia.

- Oczywiście jest anestezjolog na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej, ale nie możemy go skierować na blok operacyjny, gdyż on musi być na OIOM-ie cały czas - dodaje nasz rozmówca.

Dzisiaj pacjenci np. z wypadków, których "trzeba położyć na stół" będą odsyłani do innych szpitali. Dyrektor przyznaje, że również jutrzejsze zabiegi są zagrożone. Pacjenci mają być informowani o ewentualnych zmianach.

- Będziemy mieć nowego anestezjologa, ale od lutego. Osób z tą specjalizacją jest naprawdę mało, stąd pozyskanie lekarza z tą specjalizacją jest bardzo trudne. Już na pewno brak jest możliwości zatrudnienia takiego lekarza „od ręki” w sytuacji wyjątkowej, z jaką mamy do czynienia dzisiaj - dodaje dyrektor Strzelczyk. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

    Leon

    Szpital który tak leczy pacjentów powinien już dawno zamniety.

  • 2 lata temu | ocena +0 / -1

    pacjent

    Brawo, brawo wszyscy powinni zostawic to juz dawno wraz z pielegniarkami.