Reklama

Kolbuszowa: starosta Józef Kardyś deklaruje chęć przyjęcia pomnika Jana Pawła II z Ploërmel

Opublikowano:
Autor:

Kolbuszowa: starosta Józef Kardyś deklaruje chęć przyjęcia pomnika Jana Pawła II z Ploërmel  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Władze powiatu kolbuszowskiego zapewniły, że są gotowe przyjąć na teren powiatu pomnik Jana Pawła II z francuskiego Ploërmel.

Z mającego siedem metrów wysokości pomnika przedstawiającego Jana Pawła II, decyzją najwyższego organu sądownictwa administracyjnego we Francji, ma zostać usunięty krzyż. Sąd uznał bowiem, że umieszczanie symboli religijnych w miejscach publicznych, nie jest zgodne z prawem.

Chęć przyjęcia pomnika do Polski zadeklarowała premier Beata Szydło. W ślad za nią poszły m.in. władze Zakopanego czy powiatu sochaczewskiego. Niedawno swoje stanowisko w tej sprawie przedstawiła także Rada Powiatu Kolbuszowskiego "(...) wyrażamy chęć i gotowość przyjęcia pomnika św. Jana Pawła II do powiatu kolbuszowskiego, gdzie znajdzie godne miejsce, otoczone należną czcią i szacunkiem" - czytamy we fragmencie stanowiska, pod którym podpisał się starosta Józef Kardyś.

Ploërmel jest miastem partnerskim Kolbuszowej. Co więc w tej sprawie ma do powiedzenia burmistrz Jan Zuba?

O tym w najbliższym Korso.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE