Reklama

Kolbuszowa. Skąd opóźnienia w montażu paneli fotowoltaicznych

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Kolbuszowa. Skąd opóźnienia w montażu paneli fotowoltaicznych  - Zdjęcie główne

foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI - Czy ktoś wie, dlaczego znowu został wstrzymamy montaż paneli fotowoltaicznych z projektu z gminy Kolbuszowa - pyta nasza Czytelniczka. Co odpowiada urząd?

Jak wyjaśnia mieszkanka Kolbuszowej Górnej, nabór wniosków był kilka lat temu. - Więc gmina miała 4 lata na to, żeby znaleźć wykonawcę, wszystko sprawdzić i zamontować ludziom, którzy już dawno wpłacili pieniądze i do dziś nic z tego nie mają! - denerwuje się nasza rozmówczyni.

- Wykonawca napisał mi dziś, że wszystko zostało wstrzymane, a wszystkich informacji powinna udzielić gmina. Jednak tam nie potrafią przekazać żadnej informacji. Szkoda nerwów

- dodaje poirytowana Czytelniczka. 

 Zgodnie z podpisanymi umowami z wykonawcami termin zakończenia realizacji wszystkich zadań planowany jest na pierwszy kwartał 2022 roku. Wszyscy wykonawcy przystąpili do prac projektowych, a wykonawca instalacji fotowoltaicznych przystąpił do pierwszych montaży instalacji u mieszkańców. 

- Na tę chwilę żaden wykonawca nie wycofał się z realizacji umowy. Z informacji uzyskanych od wykonawcy wynika, że przerwy w montażach spowodowane są potrzebą weryfikacji dokumentacji technicznej koniecznej do zgłoszenia instalacji w PGE Dystrybucja  S.A.

- wyjaśnia Krzysztof Matejek, sekretarz gminy Kolbuszowa.

Projekt jest podzielony na cztery części.

Zadanie numer jeden dotyczy dostawy i montażu instalacji fotowoltaicznych. Wykonawcą jest JSB Construction PPHU Jolanta Sekuła z Banino.

Zadanie numer dwa obejmuje dostawę i montaż pomp ciepła do c.w.u. Wykonawca to spółka INERGIS z Częstochowy.

Trzecie zadanie polegać będzie na dostawie i montażu gruntowych pomp ciepła do c.o. i c.w.u. Wykonawca to GEO TEO Teodor Kocur z Rzeszowa.

Ostatnie czwarte zadanie skupia się na dostawie i montażu kotłów na biomasę. Wykonawca - Flexipower z Pabianic.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy