Reklama

KOLBUSZOWA. Redukcja nie ominie urzędu?

Opublikowano:
Autor:

KOLBUSZOWA. Redukcja nie ominie urzędu? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI - Ludzie tracą pracę. Są im obcinane wynagrodzenia. Czy w tej sytuacji można spodziewać się też zmian w zatrudnieniu w kolbuszowskim urzędzie - pyta mieszkaniec miasta.

Mężczyzna zastanawia się, czy pandemia koronawirusa będzie miała wpływ na liczbę etatów pracowników Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej lub wysokość ich wynagrodzeń. - Wszędzie jest ciężko. Lokalne firmy ledwo wiążą koniec z końcem. A jakie plany ma nasz urząd? - dopytuje. 

Z informacji przekazanych przez Krzysztofa Matejka, sekretarza gminy, wiemy, że na dzień 15 kwietnia w Urzędzie Miejskim w Kolbuszowej zatrudnionych w ramach stosunku pracy są 134 osoby. - Natomiast w pełnym wymiarze czasu pracy pracuje 132, w tym straż miejska i kryta pływalnia Fregata w Kolbuszowej - wyjaśnia Matejek. 

Na tę chwilę część pracowników samorządowych przebywa na przysługujących im urlopach. Są też osoby na zwolnieniach chorobowych, zwolnieniach z tytułu opieki nad chorym członkiem rodziny, zwolnieniach z tytułu sprawowania opieki nad dzieckiem w wieku do 8 lat w związku z zamknięciem z powodu COVID-19 żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola lub szkoły, do których dziecko uczęszcza. Są również osoby, które wykonują prace zdalnie.

Czy urząd będzie szukał oszczędności w administracji? - Na bieżąco prowadzona jest analiza sytuacji budżetowej gminy Kolbuszowa. Na dzień dzisiejszy nie jest planowana redukcja etatów - podsumował sekretarz Matejek. Do naszego pytania odnośnie cięcia wynagrodzenia przedstawiciel magistratu się nie odniósł.

- TAKI JEST PLAN -

Planowane w 2020 roku wydatki gminy Kolbuszowa na administrację to 10 mln 759 tys. zł. W tym ponad 7 mln zł zaplanowano na wynagrodzenia pracowników urzędu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE